Vodeni sportovi

Galeb svrgnuo Opatiju

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.04.2012.

Pobjedom u izravnom okršaju u 11. kolu 1.B vaterpolske lige momčad branitelja naslova Galeba preko dojučerašnjih lidera gostiju iz Opatije preuzeli su prvo mjesto na tablici.

Tri kola prije kraja prvenstva utakmica 11. kola 1.B vaterpolske lige prodrmala je poredak na tablici. Dojučerašnji lideri iz Opatije izgubili su u izravnom okršaju od Galeba prvo mjesto, ali i drugu poziciju od Bellevuea. U gornji dio tablice probio se i Zadar, a nakon što su prije nepunih mjesec dana držali drugo mjesto igrači Delfina skliznuli su u donji dio poretka na petu poziciju.

(4:2, 3:3, 7:3, 1:4)

Derbi susret u Makarskoj bolje su otvorili Opatijci i nakon prve četvrtine vodili 5:3. Branitelji naslova, međutim, do poluvremena su skupili redove, sami postigli tri gola, sve prilaze do svog gola zatvorili i na odmor otišli s golom prednosti (6:5). U trećoj četvrtini gosti su se vratili u egal (10:10), ali domaći igrači trenera Tomislava Barnjaka do kraja su pronašli snage i pobijedili 13:12. Najbolji strijelci bili su Dino Krnić i Duje Peroš samo što su četiri gola Krnića Galeb nosila ka pobjedi, a četiri gola Peroša Opatiji su se pokazala nedovoljnima.

8.Salona 11 4

Drugo mjesto pobjedom na Kantridi protiv Delfina preuzeli su igrači Bellevuea. Gosti predvođeni četverostrukim strijelcem Željkom Vukčevićem inicijativu su preuzeli odmah u prvoj četvrtini (3:2), a do kraja prednost podigli na 11:7.

Tri boda ostala su domaćinima u Višnjiku i na Savi. Zadar je dugo lomio fenjeraša Salonu (8:7), a Zagrepčani, prije svih četverostruki strijelac Domenico Jureša, lako su se obračunali sa Siscijom (15:12).

U 12. kolu 28. travnja sastaju se Siscia i Delfin, Opatija i Zadar, Salona i Zagreb te u derbiju kola Bellevue i Galeb.