Vodeni sportovi

Opatija zadržala prvo mjesto

Maja Giljanović • utorak, 27.03.2012.

Utakmicama osmog kola krenuo je drugi dio 1.B vaterpolske lige, a prvo mjesto na tablici domaćom pobjedom nad Siscijom zadržala je Opatija.

(3:2, 4:1, 4:4, 3:1)

Igrači trenera Danijela Kancijanića zadržali su prvo mjesto na tablici i nakon osmog kola, prvog u drugom dijelu 1.B lige. Gosti iz Siska bolje su otvorili susret, ali kod rezultata 1:2 Opatija je nanizala četiri gola, do poluvremena se odvojila na 7:3 i do kraja prednost podigla na 14:8.

Opatiju i dalje u stopu prati Delfin. Zagrebu na Kantridi nije pomoglo ni pet golova Andre Gagulića, momčad Arijana Banka predvodili su četverostruki strijelac Andrej Brala te Nino Mudražija i Matija Frajman s po tri gola i Delfin je na koncu pobijedio 17:14.

Pobijedili su i trećeplasirani Makarani. Za Galeb su samo peterostruki strijelac Dino Krnić i Ante Vučko s golom manje postigli koliko i cijela momčad Zadra, a domaćin je nakon 5:5 na poluvremenu do pobjede stigao u drugom dijelu kad se odlijepio na 13:9.

8.Salona 8 4

Domaćin je sva tri boda osvojio i u Gružu. Salona je početkom treće četvrtine vodila 4:3, ali od trenutka kad su prokockali napad s igračem više za prednost od dva pogotka za goste iz Solina sve je krenulo nizbrdo. Bellevue je do konca četvrtine okrenuo na 6:4, a do kraja susreta pobjegli su na 10:6.

Posljednjeg dana ožujka u devetom kolu Opatija gostuje kod Delfina, Galeb u Zagrebu, Zadar je domaćin Bellevueu, a Salona dočekuje Sisciju.