Vodeni sportovi

Opatijci sa zvukom sirene

Maja Giljanović • srijeda, 04.04.2012.

Vaterpolisti Delfina imaju za čim žaliti. U derbiju devetog kola 1.B stigli su vodstvo Opatije od tri razlike, u trećoj četvrtini okrenuli na 10:9, ali na koncu su ostali praznih ruku. Gol za 14:13 gostiju postigao je Denis Juraga tri sekunde prije kraja susreta, a Delfin je porazom izgubio i dvije pozicije na tablici i skliznuo na četvrto mjesto.

8.Salona 9 4

Utakmicu punu preokreta na Kantridi su u sklopu devetog kola 1.B vaterpolske lige odigrale dvije vodeće momčadi na tablici, a tri boda nakon velike borbe na koncu odlaze u Opatiju.

Savjeti domaćeg trenera Arijana Benka nakon 1:3 u prvoj četvrtini i 5:7 na poluvremenu urodili su plodom u trećoj četvrtini i nakon što je u jednom trenutku gubila i tri razlike Opatija, predvođena četverostrukim strijelcem Andrejem Bralom, u posljednju je četvrtinu ušla s golom prednosti (10:9).

(1:2, 2:3, 1:2, 2:2)

Nije, međutim, izdržala. Spasili su domaćini u finišu napad s igračem manje, ali baš u trenutku kad se isključeni igrač vraćao u igru i to samo tri sekunde prije posljednjeg sučevog zvižduka, gol za 14:13 Opatije postigao je trostruki strijelac Denis Juraga.

Opatija se ovom pobjedom osamila na čelu tablice, a Delfin je izgubio dvije pozicije i skliznuo na četvrto mjesto. Između su Galeb i Bellevue koji su pobijedili na gostovanjima u Zagrebu (12:8) i Zadru (11:8), a tri boda na gostujućem terenu osvojila je i Siscia na Poljudu protiv fenjeraša Salone (9:6).

U 10. kolu 14. travnja sastaju se Galeb i Delfin, Bellevue i Zagreb, Siscia i Zadar te Salona i Opatija.