MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.000
Suci: Željko Frković (Gospić), Mergeduš (Nova Gradiška), Radošević (Gospić)
2:0(0:0) Lučko
Lučko

Pamićeva Istra gazi i dalje

Damir Žbulj • srijeda, 21.03.2012.

U odgođenom 18. kolu MAXtv Prve lige Istra 1961 je na Drosini ugostila Lučko te je još jednom pobjedom nastavila svoj fenomenalan proljetni niz. Ponovno je put prema slavlju otvorio Bačelić-Grgić, a posao je dovršio Havojić, 20 minuta prije kraja utakmice.

Miroslav Šarić
46'
16
Marin Zulim
77'
10
Marko Lončar
88'
Željko Kopić

Istra 1961 nastavila je svoj nevjerojatan proljetni niz nepobjedivosti, novom pobjedom i to protiv ekipe Lučkog. Nakon što ih nisu uspjeli svladati niti Hajduk niti Dinamo, a nakon tri uzastopne prvenstvene pobjede u posljednja tri kola, Puljani su nadigrali i Lučku te se i dalje s pravom može nadati očuvanju prvoligaškog statusa. Lučko je u prethodnom kolu iznenadilo Cibaliju u Vinkovcima, ali protiv zahuktalog Pamićevog stroja nisu imali šanse za uspjeh.

Početnih 20-ak minuta susreta proteklo je bez pravih prilika, uz blagu inicijativu domaćina i nekoliko udaraca iz kuta. No, tada je fantastičnu priliku imao i propustio Pamić, koji na dodavanja Bellea s 14 metara nije uspio svladati gostujućeg vratara. Nisu Puljani tu stali, opasno je prijetio i Primorac šest minuta kasnije, ali udarac glavom odlazi pored gola.

Vezane vijesti

Domaćin je do odlaska na odmor dominirao, ali Lučke se čvrsto i organizirano postavilo u obrani, čekali su svoju priliku iz kontranapada. Domaćin je još prijetio preko Milića, atraktivno je škaricama pokušao Križman, ali u svlačionice se odlazi bez promjene početnog rezultata.

U nastavku Žuto-zeleni još su odlučniji u nastojanjima da stignu do pogotka, a pomogao im je u dosuđeni penal u 52. minuti utakmice. Prekršaj na Bačelić-Grgiću, koji je bio negdje na granici kaznenog prostora, sudac Frković okarakterizirao je za kazneni udarac, a isti igrač bio je i siguran realizator, za 1:0 Istre 1961.

Mogli su Puljani povećati svoje vodstvo u 58. minuti, no, pokušaj Križmana na dodavanje Bellea s crte izbija obrambeni igrač Lučkog Graf. Utakmica je riješena u 69. minuti. Iz kornera je ubacio Bačelić-Grgić, Pamić je prebacio na drugu vratnicu, a Havojić, koji je netom ušao u igru umjesto Primorca, iz neposredne blizine posprema loptu u mrežu.

Gosti su tada zaigrali na sve ili ništa, imali su do kraja dvoboja i dvije lijepe prilike, od čega su jednom i uzdrmali gredu, ali rezultat se do kraja dvoboja nije više mijenjao.

Istra 1961 zasluženo je stigla do slavlja i 13. boda u pet odigranih proljetnih prvenstvenih utakmica. Nastavak serije tražit će nadolazećeg vikenda u Zadru, dok će Lučko ugostiti Slaven Belupo.