MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 17:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Havaić (Koprivnica), Berger (Osijek)
Šibenik
Šibenik
0:1(0:1) Lokomotiva
Mateo Poljak 39'
Lokomotiva

Poljak presudio Šibenčanima

Iz Šibenika: Ivana Jurica • srijeda, 21.03.2012.

Negativna šibenska tradicija u susretima s Lokomotivom nastavila se i ovom prilikom. Lokosi su, zahvaljujući pogotku Matea Poljaka u 39. minuti, poslije tri gostujuća remija došli do nove pobjede kojom su se popeli na peto mjesto na tablici. Šibenčanima su, pak, mjesta koja garantiraju ostanak u prvoligaškom društvu sve dalje.

Toni Španja
46'
13
Boris Pešić
60'
18
Ante Vrcić
65'
Tomislav Ivković

Bio je ovo šesti međusobni susret Šibenika i Lokomotive u HNL-u. Prva četiri završila su identičnim ishodom – 0:0. U zadnjem odigranom susretu, u prvom dijelu prvenstva, Lokosi su slavili s 2:0, a sad evo i s 1:0. Narančasti im dakle, niti šestu utakmicu nisu uspjeli zabiti niti pogotka. A nije da prilika nisu imali.

Krenulo je prijetnjom domaćina: Maruna je pucao iskosa s desne strane, otišlo je malo pored gola. Gosti uzvraćaju preko Kramarića, pa Brozovića, većih opasnosti za Slavicu nema. U 19. minuti Šitum je ubacio s desne strane, Antolić glavom pogodio stativu, odbila se lopta do jednog gostujućeg igrača koji zabija gol, no, svirano je zaleđe. Uslijedila je potom šibenska serija prilika: prvo je udarac Malčića zaustavio vratar Picak. Samo minutu kasnije, u 27. minuti, dva su puta pokušavali domaćini: prvo je pucao Georgievski, netko u obrani gostiju blokirao, domaćini su tražili igranje rukom, uvjereni da je gostujući igrač rukom zaustavio loptu, no, sudac Vučemilović iz Osijeka ostao je nijem. U nastavku akcije lopta je stigla do Mišlova, koji je pokušao pucati, no, udarac mu je zapeo u bloku.

Vezane vijesti

I onda vodstvo gostiju u 39. minuti: korner je imao Šibenik, izveo ga je Georgievski, obrana Lokomotive odbila lopta, pa su krenuli u protuudar. Sve je to nekako dugo trajalo, nije izgledalo previše opasno, no, lopta je došla do Poljaka na lijevoj strani gostujućeg napada, on puca, lopta na putu prema golu dira Husmanija, malo mijenja smjer i završava iza leđa Slavice što gostima donosi vodstvo od 1:0. Samo dvije minute potom mogli su se domaćini odmah vratiti u utakmicu: nakon prodora Maruna je centrirao s desne strane, netko u obrani Ivkovićeve momčadi je pogriješio, lopta je došla do Vuka koji se odlučio na prizeman udarac iako su braniči Lokomotive već bili na podu. Vuk je pogodio u njihov blok i jedna od najboljih prilika Narančastih otišla je u nepovrat.

Šest minuta u nastavku trebalo je Šibenčanima da prvi put zaprijete. Malčić je izveo korner, a Španja, koji je u nastavku ušao u igru, pucao je sa 17 metara, no, s gol liniji očistio je Samateh. U 53. minuti Picak je obranio i udarac Malčića, u nastavku akcije Mišlov nije uspio zaprijetiti. Još je jednom pokušao i Španja, ali nije bilo problema za gostujućeg vratara. Opalila je i gostujuća pričuva Tomšić u 73. minuti, malo iznad gola. Minutu kasnije duel Puljića i Malčića u gostujućem kaznenom prostoru, sudac Malčiću pokazuje žuti karton smatrajući da je riječ o simuliranju.

Ponovno je kraj utakmice ponudio puno uzbuđenja. Prvo je Brozović, nakon odlične solo akcije, pogodio stativu. U sudačkoj nadoknadi Šibenik ima šansu za izjednačenje, u prilici je bio Malčić, no, gostujući vratar Picak i ovog je puta odlično reagirao. Bilo je uzbuđenja i na drugoj strani: mogla je Lokomotiva i do drugog gola, pokušavali su i Brozović i Tomšić, ali vratar Slavica obranio je te udarce.

Ostalo je tako 0:1, tri boda putuju u Zagreb, dovoljno za zadovoljstvo Lokosa. S druge strane razočaranje, kako zbog gubitka bodova tako i zbog činjenice da je sve manje nade da se može uhvatiti priključak s momčadima koje su bolje plasirane na ljestvici.