MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Marin Horvat (Čakovec), Petrović (Valpovo), Menđušić (Vinkovci)
Vedran Gerc 26'
Karlovac 1919

Split prekinuo pobjednički post

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • srijeda, 21.03.2012.

Nogometaši Splita prekinuli su višemjesečni niz utakmica bez pobjede nakon što su na svom Parku mladeži s 3:1 porazili pretposljednju momčad lige, Karlovac...

Nino Galović
46'
9
Ivan Baraban
65'
32
Dražen Bagarić
83'
Ante Anić
20'
7
Matija Mišić
53'
10
Deni Bektaši
62'
Sanjin Lucijanić

Treća je bila sreća. Nakon što su protiv dva "davljenika", Lučkog i Varaždina, osvojili po bod, nogometaši Splita u dvoboju protiv treće momčadi sa začelja ljestvice nisu dopustili novi kiks na svom travnjaku. Puno boljom igrom i s puno više prikazane želje Splitovci su slavili 3:1 po prvi put poslije 4. studenoga i utakmice u Zaprešiću.

Obje momčadi ušle su u utakmicu vrlo otvorenog garda s obzirom da ni jednima ni drugima nije igralo ništa osim pobjede. Split je prvi put priprijetio udarcem Čopa u trećoj minuti, a Karlovac uzvratio preko Gerca u šestoj. U oba slučaja vratari su bili sigurni u svojim reakcijama. U sedmoj minuti Jelić je bio u idealnoj situaciji za postizanje pogotka, no lopta mu se u ključnom trenutku nezgodno odbila od noge i "pobjegla" u naručje vratara Kalinića.

Vezane vijesti

Sljedećih nekoliko minuta Splitovci su dosta griješili u predaji lopte, a onda su u 14. ipak poveli. Čop se namjestio i ubacio loptu u gostujući šesnaesterac gdje je najviši u skoku bio Pehar i glavom skrenuo loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije moglo je biti i 2:0, no Kalinić je vrhunski obranio udarac Jelića glavom s pet metara.

Pokazalo se da je Kalinić samo odgodio Splitovo povećanje vodstva jer je u 25. minuti Čop zabio za 2:0. Bila je to lijepa akcija koju je započeo Obilinović ubačajem za Jelića. Ovaj spušta loptu za Čopa, koji isprve iz voleja neobranjivo pogađa u desnu stranu Kalinićeva gola.

Izgledalo je kako je Split tim drugim pogotkom značajno olakšao sebi daljnji tijek susreta, no već u sljedećem napadu na suprotnoj strani rezultat se mijenja. Dedić je prošao po lijevoj strani i ubacio za Gerca, koji je na vrhu peterca uklizao i vrškom kopačke proslijedio loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena bilo je manje uzbuđenja iako su i jedni i drugi nastojali doći do pogotka. Najviše se pokušavalo centaršutevima s bokova, no na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:1 za Split.

U drugom poluvremenu jedini potez vrijedan spomena bio je pogodak Vidića za potvrdu Splitove pobjede u 75. minuti. Do tog trenutka gledatelji nisu imali prilike vidjeti tko zna što. Karlovac se povukao na svoju polovicu i rijetko prelazio centar, a Split je teško probijao njihov bunker. Tek je u 60. minuti, poslije slabe reakcije Kalinića, Split stvorio šansu, ali Pažin je izbio loptu s gol crte.

I onda, u 75. minuti eurogol Vidića. Rašić je ubacio iz kornera, a Vidić natrčao i munjevitim volejem iz lijeve noge poslao loptu u mrežu za 3:1. Karlovčani su se pomirili s porazom, no rezultat se više nije mijenjao. Split je pokušavao doći i do četvrtog pogotka, ali gosti su se uspjeli obraniti i u posljednjoj minuti kreirati posljednju akciju. Sopčić je ubacio s desne strane, a Gerc ostao za malo kratak.

Karlovac tako ostaje na pretposljednjoj poziciji lige s 15 osvojenih bodova, a niz utakmica bez pobjede sada su povećali na osam. Posljednji put tri boda su osvojili 5. studenoga prošle godine protiv Zadra.