Bundesliga, 27. kolo, 23.03.2012, 20:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 2:1 Hamburger SV
Hamburger SV

Igor Šestak • petak, 23.03.2012.

27. kolo Bundeslige su na Volkswagen Areni otvorili Wolfsburg i Hamburg. Vukovi su pobjedom 2:1 gurnuli HSV u grčevitu borbu za opstanak, a svoj deseti bundesligaški pogodak ove sezone postigao je Mario Mandžukić. U utakmici su nastupila i dva Hrvata u dresu HSV-a. Petrić je odigrao svih 90 minuta, dok je Iličević na terenu bio do 80. minute.

Trećom uzastopnom pobjedom, Wolfsburg se približio pozicijama koje vode u europska natjecanja sljedeće sezone, dok se Hamburg sa šestom utakmicom bez pobjede opasno bliži pozicijama koje vode u niži rang natjecanja. Svi pogoci postignuti su u drugom dijelu utakmice, a pobjednika je presudio pogodak Schäfera u 75. minuti.

Felix Magath napravio je samo jednu promjenu u sastavu koji je pobijedio kod Nürnberga u prošlom kolu. U prvu momčad se vratio Ashkan Dejagah, a na klupu je preselio Träsch. U nedostatku suspendiranog Guerrera, Thorsten Fink je u napad postavio Petrića i Marcusa Berga, dok je drugi Hrvat Ivo Iličević zauzeo poziciju na desnoj strani veznog reda.

Vezane vijesti

Hrvatski napadači našli su se u zapaženim ulogama već u prvih pet minuta utakmice. Prvi je udarcem pored vrata zaprijetio Mandžukić nakon udarca iz kuta, a Petrić je uzvratio udarcem iz daljine koji je prošao iznad grede.

Nakon žustrog početka, utakmica se prilično primirila. Wolfsburg je do prilika pokušavao doći brzim akcijama, ali je obrana Hamburga zaigrala bolje nego u prošlom susretu, čemu je u velikoj mjeri pomogao povratak kapetana Westermanna te Jansena i Aogoa u sastav. Domaći su uspjeli odigrati dvije dobre akcije, ali je na oba ubačaja s lijeve strane zakasnio Helmes pa vratar HSV-a Drobny nije morao reagirati.

Helmes je u 34. minuti propustio najbolju priliku prvog poluvremena. Mandžukić je glavom prenio loptu ubačenu s desne strane, na drugoj vratnici ju je prihvatio Helmes, ali je neometan pucao ravno u vratara Drobnyja. Prije odmora, HSV-u su prijetili Mandžukić i Felipe, ali im udarci nisu bili precizni pa u prvih 45 minuta nije bilo golova.

Nakon nesadržajnog prvog poluvremena, na otvaranju drugog uslijedio je vatromet. U prvoj minuti nastavka Dejagah je uzeo loptu na centru, povukao po desnoj strani i preciznim ubačajem pronašao Mandžukića koji s nekoliko metara od gola glavom ubacuje loptu u mrežu. Lopta Dejagaha bila je neuhvatljiva za vratara Drobnyja i braniča Manciennea.

Slavlje Vukova još nije završilo, a na semaforu je već svijetlilo 1:1. Westermann je uputio sjajnu dugu loptu preko Wolfsburgove obrane koja se postavila predaleko od svog gola. Berg je pravovremeno utrčao u prazan prostor i prebacio istrčalog vratara Benaglia.

Izjednačenje je šokiralo domaćine kojima je nakon toga trebalo desetak minuta da se priberu i ponovno uspostave kontrolu na terenu. Wolfsburg je dominirao posjedom lopte, dok su se gosti više posvetili branjenju vlastitih vrata i čekali priliku za kontranapad. Pravih prilika nije bilo sve do 70. minute kada je nakon kornera glavom pucao Felipe, ali je pogodio suigrača koji je stajao ispred gola.

U 75. minuti Mandžukić je probio po desnoj strani gdje ga je prije ulaska u kazneni prostor srušio kapetan domaćih. Westermann je za klizeći start prema Hrvatu zaradio žuti karton, a taj se prekršaj pokazao vrlo skupim jer je Schäfer direktno iz slobodnog udarca pogodio prvi kut Drobnyjevog gola i doveo Wolfsburg u vodstvo.

Veliku priliku za goste imao je Aogo u sudačkoj nadoknadi kada je nakon velike gužve pred domaćim vratima pucao preko gola.

• Obrisan korisnik24.03.2012. u 05:32
    jos ce na kraju Vukovi do Europa Lige ako ovako nastave...
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 00:19
    Šteta,znači ništa od tako skorog povratka u Dinamo...
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 00:17
    Drago mi je sto Mandjukic dade gol, ali mi je zao s druge strane sto Petric 5 minuta prije kraja promasi za izjednacenje. Bas je HSV nestretan u zadnje vrijeme. Samo da ne ispadnu...