Bundesliga, 27. kolo, 24.03.2012, 18:30 h
Schalke 04 2:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Blijedi Bayer nemoćan protiv Huntelaara

Igor Šestak • subota, 24.03.2012.

Bundesligašku subotu derbijem četvrte i pete momčadi lige zaključili su Schalke 04 i Bayer Leverkusen. Domaći su na Veltins Areni pokazali bolju igru i zasluženo pobijedili s 2:0, a strijelac oba pogotka bio je Klaas-Jan Huntelaar.

Zahvaljujući dvostrukom strijelcu Huntelaaru, Schalke je stigao do treće uzastopne pobjede i nanio Bayeru treći uzastopni prvenstveni poraz. Nizozemac je oba pogotka postigao glavom nakon asistencija Fuchsa i Farfana Ovom pobjedom, momčad Huuba Stevensa preskočila je Borussiju Mönchengladbach na trećem mjestu koje vodi direktno u skupine Lige prvaka.

I jedan i drugi trener odlučili su se za sustav 4-2-3-1, a oba su sastava bila prorijeđena ozljedama. Schalke nije mogao računati na Metzeldera i Höwedesa, a Leverkusenu su nedostajali Ćorluka, Ballack, Bender, Sam i Ortega. Najistureniji napadači bili su Huntelaar za domaće i Kiessling za goste.

Prvih deset minuta prošlo je u ispitivanju snaga, a na isteku desete minute dogodile su se prve prave prilike pred oba gola. Prvo je Schalke odigrao dobru kontru koju je zamalo nepreciznim udarcem iz daljine završio Holtby. Uzvratio je Bayer dobrim ubacivanjem s desne strane, ali Kiessling nije uspio zahvatiti loptu i uputiti udarac. Nakon slobodnog udarca, za Schalke je u 13. minuti glavom pokušao Jones, ali je bio neprecizan.

Nakon početnih prijetnji stiglo je vodstvo domaćih. Odličan centaršut s lijeve strane je uputio Fuchs, a loptu u mrežu pospremio Huntelaar preciznim udarcem glavom. Schalke je i nakon pogotka nastavio svoju dominaciju, sjajno je iz daljine opalio Holtby, ali je lopta prohujala malo iznad grede.

Loš početak Bayera postao je gori kad se ozlijedio Danny da Costa pa je Robin Dutt u 29. minuti bio prisiljen uvesti Derdiyoka. Blijeda momčad Leverkusena do odmora nije uspjela odgovoriti na vodstvo domaćih. Schalke je odlično igrao u obrani, a nakon oduzimanja lopte je brzim i direktnim napadima stvarao puno problema gostima.

Drugi dio Leverkusen je otvorio nešto boljom igrom. U 47. minuti zadali su prvi nešto teži zadatak domaćem vrataru Hildebrandu. Rolfes je s dvadesetak metara dobro gađao pod samu gredu, a vratar Schalkea krajnjim naporom odbio loptu u korner. Sa slične pozicije Rolfes je pucao i dvije minute kasnije, ali ravno u Hildebranda. I to je bilo sve od gostiju u današnjoj utakmici.

Schalke je u nastavku prijetio preko Raula, Farfana i Huntelaara, a sjajan niz prilika za 2:0 domaći su propustili u 66. minuti kada su redom pucali Raul, Huntelaar i Draxler. Prva dva udarca sjajno je obranio Leno, a Draxler je iz najbolje situacije pucao iznad grede.

Domaći su ipak stigli do drugog pogotka, a strijelac je ponovno bio Huntelaar, ponovno glavom. U odnosu na prvi gol promijenio se jedino asistent. Nizozemca je odličnim ubačajem s desne strane pronašao Farfan.

Leverkusen još uvijek drži peto mjesto koje vodi u Europu, ali su mu nakon niza poraza vrlo blizu stigli Werder, Hannover i Wolfsburg. Jedina dobra vijest za Bayer je povratak na teren Tranquilla Barnette koji je ušao u igru u 70. minuti, što je Švicarcu prvi nastup u službenoj utakmici od lipnja prošle godine.