Bayern preživio, Balakov izgubio

Borna Rupnik • subota, 24.03.2012.

U svojoj prvoj utakmici na klupi Kaiserslauterna bivši je trener Hajduka morao priznati poraz, dok je Bayern uz malo poteškoća ipak uzeo sva tri boda, pri čemu su oba Hrvata bila među prvih 11...

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić prilično su se neočekivano našli u prvoj postavi Bayerna u dvoboju protiv Hannovera. Bavarski je div ubilježio pobjedu i barem do nedjelje se primaknuo vodećoj Borussiji iz Dortmunda na samo dva boda zaostatka.

Pranjić je već u sedmoj minuti dobio žuti karton zbog prekršaja, a usprkos malom "kašljucanju" u igri i dobrom otporu gostiju, Bayern je do vodstva stigao u 36. minuti, kada je lijepu kombinaciju Riberyja i Robbena pogotkom okončao Kroos.

Balakov pao već u uvodu

Donedavni trener splitskog Hajduka, Krasimir Balakov, neće po dobrome pamtiti svoj debi na klupi Kaiserslauterna. Njegovi su igrači poraženi 2:0, a sve je bilo gotovo već u prvih 14 minuta. U tom su razdoblju Freiburg u, pokazalo se, nedostižno vodstvo doveli Guede i Makiadi, uz dva propusta Rodneija. Bivši igrač Zadra, Ivan Santini, cijelu je utakmicu proveo na klupi Freiburga. Kaiserslautern je posljednji na tablici, s čak šest bodova zaostatka za pretposljednjom Herthom.

Ni u nastavku se Hannover nije predao, a Heynckes je u 57. i 61. minuti izvadio hrvatski dvojac iz igre. Umjesto Pranjića i Olića ušli su Tymoščuk i Gomez, a upravo je Mario Gomez prvo pogodio vratnicu, a samo sedam minuta poslije ulaska na teren i mrežu, nakon protunapada u kojem ga je proigrao prvi strijelac Kroos.

No, neizvjesnost je vratila Hannoverova pričuva, Didier Ya Konan, nakon što je Diouf dobio zračni dvoboj s Boatengom. Bayern je u završnici preživio nekoliko opasnih situacija, no Hannover ipak nije uspio uzeti bod.

Hertha je vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak ubilježila na gostovanju u Mainzu. Ben Hatira i Ramos donijeli su momčadi iz Berlina dva pogotka viška na kraju prvog i na početku drugog dijela, a nadu je Mainzu bio vratio Choupo-Moting u 58. minuti. Pobjedu Herthe svojim je drugim pogotkom zapečatio napadač Ramos.

Werder je sve do sudačke nadoknade, zahvaljujući pogotku Fullkruga iz 61. minute, imao pobjedu protiv Augsburga u džepu. Međutim, tada je Paul Verhaegh, u posljednjoj akciji na susretu, natrčao na odbijenu loptu nakon obrane Mielitza i pogodio za poravnanje.

Još je veće razočaranje doživjela Borussia iz Mönchengladbacha, koja je ostala bez važnih bodova u utrci za Ligom prvaka. Marco Reus doveo je domaćina u vodstvo u 38. minuti, ali su Firmino i Vukčević preokrenuli rezultat pogocima u samo tri minute, petnaestak minuta prije kraja, i donijeli sva tri boda Hoffenheimu. Srđan Lakić zbog ozljede nije konkurirao za sastav.

• Obrisan korisnik24.03.2012. u 20:57
    Nije uopće neočekivano bilo da igraju Pranjić i Olić. Čisto zbog onih produžetaka. Inače, Pranjić je bio solidan, a Olić totalno izvan forme. Zapucao je jednu super šansu...
  • Torca-Dubrava24.03.2012. u 18:59
    drž se Krasi
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 18:59
    mogli ste naglasit da je vukčević zabio gol...
  • nido24.03.2012. u 18:26
    Bayern je odlicno odradio ovaj ritam srijeda-subota, sve su pozitivno rijesili i u srijedu gdje su se previse umorili zbog produzetaka, danas su uspjeli odmorit izmjenama a pobjeda je pobjeda ;-) Cekamo da sutra Koln parkira bunker Borusiji i izvuku nerijeseno :-)))