Premiership, 30. kolo, 26.03.2012, 21:00 h
Manchester United 1:0 Fulham
Fulham

Manchester United minimalno protiv Fulhama

Marko Domljanović • ponedjeljak, 26.03.2012.

Nogometaši Manchester Uniteda na najbolji su mogući način iskoristili novo posrtanje gradskih rivala u borbi za titulu prvaka i novom pobjedom došli do tri boda prednosti. Žrtva je ovaj put bio Fulham...

Nakon kiksa gradskih rivala na gostovanju kod Stokea, Manchester Unitedu se otvorila prilika da pobjedom protiv Fulhama ostvari osjetnu prednost na vrhu prvenstvene ljestvice. Gosti iz Londona u Premiershipu su samo jednom slavili na Old Traffordu, a ovaj put su bili vrlo blizu osvajanju barem boda, ali se na kraju ipak kući vraćaju praznih ruku.

Utakmica je počela u pomalo uspavanom tonu i na prvu se prijetnju čekalo do 11. minute kada je Giggs glavom pucao ravno u Schwarzera nakon ubacivanja s desne strane. Gosti su uzvratili samo dvije minute kasnije, ali De Gea dobro reagira nakon neugodnog udarca iz kuta. Dobra igra Fulhama rezultirala je s još dva udarca Dempseya s ruba šesnaesterca koje je u 20. i 24. minuti uspješno ukrotio domaći vratar.

Manchester United uzvraća u 29. minuti nakon lijepe kombinacije Valencije i Welbecka, no lopta na kraju ipak završava u rukama gostujućeg vratara. Dvije minute kasnije prijeti i Evra koji nakon ubacivanja ne baš uspjelim pokušajem preko glave šalje loptu pored lijeve vratnice. U 33. minuti Rafael se oslobodio u gostujućem kaznenom prostoru, a njegov mlaki pokušaj bio je lak plijen za sigurnog Schwarzera.

I kada se činilo da će poluvrijeme završiti bez pogodaka, domaćini su poveli. U 42. minuti Young je lijepo ubacio, a lopta nakon malo odbijanja dolazi do Evansa koji se dobro snalazi i dodaje za Rooneya, a ovaj iz blizine poentira i donosi svojoj momčadi vrijednu prednost na poluvremenu.

Manchester United s pritiskom nastavlja i na početku drugog dijela jer je već u 47. minuti Giggs lijepo uposlio Valenciju koji puca ravno u protivničkog vratara, a odbijenu loptu Fulhamova obrana izbacuje u korner. Iz tog udarca iz kuta najprije zamalo Hughes pogađa vlastitu mrežu, a zatim i Rooney puca pored gola.

Domaćini nisu posustajali ni u nastavku i već u 53. minuti Young još jednom dobro puca, ali australski vratar još jednom spašava. Utakmica je nakon toga polako počela gubiti na tempu na što su treneri reagirali izmjenama i još malo usporili stvari, a jedina zanimljiva situacija bio je neprecizan udarac Giggsa u 69. minuti nakon dobrog prodora Rafaela po desnom boku.

Susret je mogao biti odlučen u 75. minuti, ali Schwarzer opet spašava goste iz Londona. Naime, Fulhamov vratar najprije odbija Youngov udarac, zatim brani i udarac nakon odbijene lopte, a ista se na kraju odbija do Giggsa čiji udarac odbija Hangeland pa gosti ipak ostaju u utakmici. Kazna je zamalo stigla dvije minute kasnije kada Dempsey zamalo koristi nonšalantnost Evansa koji je htio ispratiti loptu izvan terena.

Sve to garantiralo je uzbudljivu završnicu koju u 81. minuti otvara Valencia ubacivanjem s desne strane na koje Chicharito ne stiže, a na drugoj strani De Gea odbija neugodan pokušaj iz slobodnog udarca. Drama je kulminirala u 89. minuti kada je u domaćem kaznenom prostoru Carrick srušio Murphyja, a sudac Oliver ostaje nijem. Pritisak gostiju u sudačkoj nadoknadi nije urodio plodom i Manchester United ipak upisuje pobjedu koja im donosi tri boda viška u odnosu na gradske rivale na vrhu ljestvice.

• Obrisan korisnik28.03.2012. u 00:05
    Veliki sam ljubitelj MU-a,također SAF-a. Toliko se divim tom čovjeku da kad promislim da on sa 2-3 igrača u standardnoj postavi koja kod mene nebi igrali u prvoj petorci moje ulice ( Evans,Carrick) drži vodeće mjesto u EPL i najvjerovatnije da će taj naslov i obranit još više mu se divim! Kapa do... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.03.2012. u 21:50
    United sveti klub !
  • Obrisan korisnik27.03.2012. u 15:22
    @trikpilot očito tebe bole kompleksi pa se iz godine u godinu izvlačiš na suđenje !!
  • Obrisan korisnik27.03.2012. u 13:59
    vid crvenih pristaša što što im se ne sviđaju komentari..jel tako da istina boli??
  • Obrisan korisnik27.03.2012. u 12:59
    jako čudna utakmica. previše je sudačkih odluka otišlo na stranu uniteda. penal je vjerojatno vidio svak na stadionu osim suca. no sve je to nogomet. moram i spomenut onu utakmicu city-united kad je united trebao izgubiti al sudac je uporno odbijao svirati kraj iako utakmica uopće nije imala... [više na forumu]