Premiership, 30. kolo, 24.03.2012, 18:30 h
Stoke City
Stoke City 1:1 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • subota, 24.03.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 30. kola Premier lige Stoke City i Manchester City odigrali su bez pobjednika, 1:1, u utakmici s dva prekrasna pogotka kojom su Građani propustili napraviti bodovnu razliku pred Unitedom na vrhu ljestvice.

Iako se Manchester City na gostovanju kod Stokea nadao pobjedi koja bi mu donijela na dva boda prednosti pred gradskim rivalom Unitedom prije preksutrašnjeg ogleda Crvenih vragova s Fulhamom, sastav Roberta Mancinija nije ponudio igru koja bi mu to omogućila.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su oba sastava imala po jednu ozbiljnu priliku. U 29. minuti Clichy uzima loptu Waltersu i upošljava Džeku, čiji udarac glavom prolazi iznad vrata. Sedam minuta prije predaha odgovorio je Shawcross pokušajem nakon udarca iz kuta, no na gol-liniji loptu je izbacio Zabaleta i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom su dijelu viđena dva fenomenalna pogotka koja su utakmicu učinila još dramatičnijom. Domaćini su poveli u 57. minuti nevjerojatnim volejem Petera Croucha. Visoki napadač s 30-ak metara iskosa prihvatio je dodavanje glavom Pennanta, primirio loptu te u zraku uputio fantastičan udarac koji je završio u samom suprotnom kutu gola Joea Harta.

Voda je počela "ulaziti u uši" Manciniju koji je tek 17 minuta prije kraja odlučio uvesti u igru Carlosa Téveza, a razveselio ga je Yaya Touré već u idućoj minuti. Iz velike je daljine uputio udarac koji je pogodio Shawcrossa, promijenio smjer i prevario Asmira Begovića.

U samoj završnici pokušavali su Palacios i Touré donijeti pobjedu svojim momčadima, no mreže se više nisu tresle i utakmica je završila podjelom bodova. Mala utjeha momčadi s Etihada može biti činjenica što su i jednim bodom makar privremeno zasjeli na čelo Premier lige zbog bolje gol-razlike od momčadi Sira Alexa Fergusona.