Premiership, 30. kolo, 25.03.2012, 17:00 h
West Bromwich Albion 1:3 Newcastle
Newcastle

Cisse i Ben Arfa potopili WBA

Marko Domljanović • nedjelja, 25.03.2012.

U jedinoj današnjoj utakmici 30. kola engleskog Premiershipa, Newcastle je furioznim prvim poluvremenom osigurao bodove na gostovanju kod West Bromwich Albiona i tako se na petom mjestu izjednačio s Chelseajem.

Nakon što su Chelsea i Tottenham jučer podijelili bodove na Stamford Bridgeu, Newcastleu se ukazala prilika da se pobjedom protiv Wigana poravna na petom mjestu s Bluesima i dođe na samo pet bodova zaostatka za Spursima koji drže posljednju poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

Na krilima raspoloženog dvojca Cisse - Ben Arfa Newcastle je u prvom poluvremenu naprosto pregazio svoje domaćine, a sve je počelo već u šestoj minuti kada Cisse pogađa za vodstvo Svraka upravo na asistenciju Ben Arfe. Samo šest minuta kasnije uloge su obrnute i gosti vode 0:2, a u 34. minuti stvari su već postale vrlo jasne jer je Cisse upisao svoj drugi pogodak, a Ben Arfa drugu asistenciju.

Međutim, West Bromwich se nije predavao i nakon samo osam minuta igre u drugom poluvremenu Long pogađa za domaćine i donosi tračak nade za većinu gledatelja na Hawthornsu. Na njihovu žalost, gosti su do kraja susreta zadržali stvari pod kontrolom i bez većih problema upisali nova tri boda.

Tako je Newcastle održao snove o Ligi prvaka na životu dok u redovima West Bromwicha ovaj poraz neće shvatiti previše tragično jer je njihova prednost nad društvom koje vodi bitku za opstanak i dalje vrlo ugodnih 11 bodova.