Ante Zovko • subota, 24.03.2012.

Nikica Jelavić postigao je svoj drugi pogodak u Premiershipu i drugi Evertonov u dominantnoj predstavi u Swanseaju, dok je Arsenal produžio pobjednički niz. Liverpoolovoj krizi ne nazire se kraj. Redsi nisu pronašli rješenje ni za Wigan.

Arsenal se učvrstio na trećoj poziciji svladavši s lakoćom Aston Villu 3:0. Topnici su nastavili sjajan niz, upisali sedmu uzastopnu pobjedu, i iskoristili remi Chelseaja i Tottenhama kako bi Bluesima pobjegli na osam bodova.

Nakon što se Koscielny ozlijedio na zagrijavanju i nakon što ga je zamijenio Djourou, Topnici koriste svoju drugu priliku za prvi gol koji ide na dušu vrataru Givenu. On ne uspijeva zaustaviti udarac Gibbsa koji puca iskosa u bliži kut i u 14. minuti slavlje na Emiratesu je počelo.

Deset minuta poslije Song fino proigrava Walcotta, a ovaj s lakoćom to realizira za drugi gol u mreži gostiju. Već u sljedećem napadu Arsenal je nakon odlične akcije Vermaelena i Van Persieja mogao zabiti još jednom, no Nizozemac puca visoko preko gola. Isti igrač opet je u akciji u 36., a njegov pokušaj nakon kaosa u gostujućoj obranu s linije čisti Warnock.

Topnici su u drugom poluvremenu usporili ritam zadovoljivši se time da posjedom lopte što učinkovitije kradu vrijeme. To im je uglavnom polazilo za rukom. Šlag na tortu dodao je Arteta izvanrednim pogotkom iz slobodnog udarca s tridesetak metara u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je kompletirao tjedan za zaborav novim porazom. Ovaj put na Anfieldu je slavio Wigan s 2:1 i ugrabio vrijedne bodove u borbi za ostanak koji ga ostavljaju u ravnopravnoj utrci s QPR-om i Boltonom. Redsi pak ostaju na osam osvojenih prvenstvenih bodova u 2012. godini.

Liverpool je snažno pritisnuo u početku i u prvih 15 minuta imao 71 posto posjeda lopte, no gosti su malo-pomalo dolazili do daha i u 26. zaradili najstrožu kaznu kad su Carragher i Škrtel zaustavili prodor Masona. Maloney je strijelac nakon poduže stanke zbog Masonove ozljede zarađene kad je Škrtel pokušavao raščistiti situaciju.

Kolektivnim naporima Redsi ništa učinkovito nisu mogli postići, pa su stvar u svoje ruke morali preuzimati pojedinci. Al Habsi sjajnom je paradom spriječio Suarezov gol u 40., a u trećoj minuti sudačke nadoknade u korner je izbio pokušaj Gerrarda.

Osovina Gerrard-Suarez proradila je u 48. minuti kad je kapetan domaćih iz blizine progurao loptu Urugvajcu, a napadač prebacio gostujućeg vratara za 1:1. No, ubrzo su na Anfieldu opet slavili samo navijači iz Wigana. Caldwell u 63. minuti koristi slabu domaću rekaciju poslije slobodnog udarca, izbjegava Carrollovo uklizavanje u svladava Reinu.

Dvostruko više udaraca bilo je slaba utjeha za Liverpool koji je pokušavao na sve načine ući u opasne situacije. Ni guranje Gerrarda iza dvaju napadača nije pomagalo, Wigan je disciplinirano branio prednost, a u 86. minuti umalo nokautirao domaće. Škrtel je blokirao udarac Watsona. Suarez u 89. tuče ravno u Al Habsija.

Domaćini su u subotu potpuno nadigrani zahvaljujući gostujućem presingu po cijelom terenu. Jednu iz mnoštva prilika propustio je Nikica Jelavić početkom drugog poluvremena kad je zahvatio loptu tako da je otišla preko vrata.

Uz ponajbolju izvedbu ove sezone Everton je s 2:0 ugrabio bodove u Swanseaju. Drugi gol bio je djelo Nikice Jelavića koji je mogao komotno postići hat-trick zahvaljujući raspoloženim suigračima, prije svih Stevenu Pienaaru.

Zasluženo vodstvo Evertonu je donio Baines fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u gornji desni kut u 59. minuti. Jelavić je u 74. i 75. promašio dvije sjajne prilike koje mu je namjestio Pienaar, ali u 76. minuti s pet-šest metara nije mogao promašiti kad ga je poslužio Fellaini povratnom loptom.

Sunderland je potopio Queens Park Rangerse s 3:1 na Stadionu svjetla nakon što su gosti ostali bez isključenog Cissea koji je u 54. uklizao s dvije noge. Bendtner je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti, a pobjeda je potvrđena s dva nova gola u 69. i 75. minuti. Prvo je pogodio McClean, a onda Sessegnon nakon Vaughanova ubačaja. Taiwo je postigao sjajan utješni gol u 78. iz slobodnog udarca, u gornji Mignoletov kut.

U borbi na dnu poretka Bolton Ivana Klasnića, koji je igrao od 79. minute, pobijedio je Blackburn 2:1 i upisao nove iznimno vrijedne bodove. Domaći su puno toga riješili u prvom poluvremenu, da bi u drugom malo strahovali od izjednačenja.

U 29. minuti Wheater se našao na pravom mjestu kad je Petrovljev ubačaj skliznuo niz glavu Blackburnova braniča kako bi loptu smjestio u kut. Šest minuta kasnije glavom je povećao vodstvo s nekih pet metara nakon Miyaichijeva kornera. Blackburn se vraća u 56. kad je N'Zonzi glavom skrenuo loptu u gol poslije dugog ubačaja sa strane.

Norwich City pogurnuo je Wolverhampton korak dalje prema Championshipu preokrenuvši rezultatski minus na Carrow Roadu s 0:1 na 2:1. Jarvis je donio prednost Vukovima u 23. minuti, no ona je anulirana već u 25. kad Jackson podiže loptu iznad gostujuće obrane, a Holt mirno pogađa praznu mrežu. Isti igrač donosi pobjedu Kanarincima na isteku prvog poluvremena.

• Obrisan korisnik25.03.2012. u 03:21
    Neispisano pravilo pravih nogometnih navijača - support your local football club! Al ajd,ak toliko voliš ga,neka vam je sa srećom,ak ne ove sezone one sljedeće. Lijep pozdrav
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 23:11
    a navijaci LIVERPOOL-a su uvjek bili kao dio tima koji ce za liverpool i poginit ako treba tima za druge klubove i njihove navijace ne znam koliko znace ali za liverpool znam
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 23:01
    14_88@ ne stidim se reci 'nismo' pogledo sam svaku liverpoolovu utakmicu otkad znam za sebe i volim svoj klub i uvjek cu ponosno navijat za nji a sad kakvi ti problema imas to neznam
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 20:36
    Daj reci nam LfcForever kak je tamo? Vidim govoriš u stilu "nismo osvojili i to". Šta kaže Suarez? Kako je Drik? Jel ti Reina vratio pare? :)