Bundesliga, 28. kolo, 30.03.2012, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 4:4 Stuttgart
Stuttgart

Damir Žbulj • petak, 30.03.2012.

Kakvu su samo utakmicu odigrali Borussia Dortmund i Stuttgart na otvaranju 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Zbog ovakvog nogometa užitak je gledati Bundesligu, a dvoboj pun odlične igre, trke, dinamike, preokreta i pogodaka na kraju je završio bez pobjednika, 4:4. U sveopćoj golijadi pogodak je u 88. minuti postigao i Ivan Perišić, ali na žalost njegovih suigrača i navijača dortmundske Borussije nije bio pobjednički.

Odlično je domaći sastav otvorio utakmicu, prilikama Blaszczykowskog, koji u bloku pogađa suigrača, pa Kagawe koji puca ravno u vratara te Lewandowskog, kojem blok domaćih zaustavlja udarac. Sve su to bile jako izgledne situacije i Borussia je već u prvih 20 minuta mogla do prednosti.

Stuttgart je svoju priliku vrebao iz kontre, odlično je u 20. minuti na ubačaj s desne strane natrčao Schieber, ali je njegov udarac sa šest metara otišao preko grede. Samo minutu kasnije Lewandowski je solo prodorom nanizao protivničke braniče, zaobišao vratara, a Niedermeier glavom na crti spašava siguran pogodak.

Stuttgart je nakon prodora Ibiševića u 30. minuti tražio najstrožu kaznu, kada je BiH reprezentativac pao preko Weidenfellera, no, sudac se ipak nije oglasio.

Ipak bolju igru domaćin je okrunio pogotkom u 33. minuti dvoboja. ubačaj s lijeve strane glavom je na petercu u noge Kagawe spustio kapetan domaćih Kehl, a Japanac je sigurno zakucao loptu pod gredu, za početnu prednost aktualnih prvaka. Uz dinamičnu igru do odmora ipak nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, nogomet iz snova za sve nepristrane promatrače ovog bundesligaškog dvoboja, jer je što na jednoj, što na drugoj strani terena, lopta u mreži završila čak sedam puta. A u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je zaigrao od 79. minute dvoboja.

No, krenimo redom. Pritisak domaćina odmah početkom drugog dijela gotovo je rezultirao pogotkom, ali Piszczek snažnim udarcem u 48. minuti pogađa vratnicu. Međutim, samo minutu kasnije Stuttgartov vratar je kapitulirao. Dijagonala Hummelsa s lijeve strane terena u kaznenom prostoru pronašla je Blaszczykowskog, koji je odlično primirio loptu, ali i hladnokrvno svladao Ulreicha.

U tim minutama činilo se kako će gosti doživjeti rezultatsku katastrofu, no, stvari se na terenu mijenjaju u posljednjih pola sata. Borussia nije zabila treći pogodak, dovršila posao, a vjerovali su kako je dvoboj odlučen - nije bio niti blizu.

Stuttgart je u samo tri minute ulaskom u posljednjih 30 minuta imao dvije velike prilike, Ibiševića glavom nakon kornera, dok je Kvist uzdrmao vratnicu, što ipak nije bilo dovoljno upozorenje za Kloppov sastav. U 71. minuti Ibišević je nakon odlične kombinacije suigrača s nekih 15-ak metara svladao domaćeg vratara, da bi samo šest minuta kasnije reprezentativac BiH odlično glavom u prostor gurnuo Schiebera, koji je projurio pored svojih čuvara, zaobišao vratara i rezultat 13 minuta prije kraja postavio na 2:2.

No, ludnica se tek spremala. Klopp je tada u igru htio poslati Perišića, ali prije nego je hrvatski reprezentativac dobio priliku istrčati na teren u brzoj akciji Schieber se našao sam na lijevoj stani kaznenog prostora i iskosa uputio neobranjiv udarac prema golu domaćina. Za potpuni šok na rasprodanom Signal-Iduna Parku.

Borussia je tada krenula svim snagama u napad pa se tako i Hummels iz obrane našao pred protivničkim kaznenim prostorom. Nitko iz obrane Stuttgarta nije ga shvatio ozbiljno, on je opalio s 18 metara i smjestio lotpu u donji desni kut gostujućeg vratara, za 3:3.

Domaćin je osjetio kako možda može do preokreta, a euforiju im je donio upravo Ivan Perišić, koji je odlično nakon kornera natrčao na loptu i nogom je iz prve pospremio u mrežu u 88. minuti dvoboja. Kada su igrači Borussije pomislili još jednom kako je utakmica odlučena, u sudačkoj nadoknadi, pomutnju u obrani domaćih iskoristio je Gentner, koji se izborio za loptu i s nekih osam metara zakucao ju u mrežu, za vjerojatno i najpravednijih konačnih 4:4.

• Obrisan korisnik31.03.2012. u 17:25
    nije nitko rekao da je grosskreutz bolji od Perisica ali je cinjenica da kad je igrao Perisic Dortmund je bio 8. a sad kad je grosskreutz u prvoj su prvi...zna Klopp sta radi...ugl. fantasticna utakmica...nadam se da smo prvaci i ove godine ..BVB!!
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 15:02
    Ljudima koji prate, gledaju i razume europski nogomet ne triba puno govorit koja je najbolja liga...ova utakmica je još jedan dokaz.
  • čoban234331.03.2012. u 14:11
    bravo Ivane, u prošlom kol isto gol za desetak minuta provedenih na terenu, sad opet, valjda će se izborit za mjesto u prvoj postavi
    čoban2343
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 11:21
    i onda nek neko kaže da je bolji grosskreutz od našeg perišića, lik za 10 minuta na terenu napravi više nego ovaj traljavac u 80 minuta koji ima samo jednu nogu, a druga mu služi za hodanje.
  • kaiserst199231.03.2012. u 10:54
    dokaz da je ovo najzanimljivija liga na svijetu.