Hannover bliže Europi, Schalke uzeo bod

Borna Rupnik • nedjelja, 01.04.2012.

Nedjeljni bundesligaški program donio je pobjedu Hannovera i remi Hoffenheima sa Schalkeom, u susretu u kojemu su oba pogotka pala s bijele točke...

Nogometaši Hannovera napravili su važan korak prema ostvarenju svojih europskih ciljeva. Na svom su terenu u prvom susretu nedjeljnog bundesligaškog programa pobijedili Borussiju iz Mönchengladbacha rezultatom 2:1.

U čvrstu i ne pretjerano atraktivnu igru mreže su mirovale do 57. minute, kada domaćine u vodstvo dovodi Didier Ya Konan, nakon neuspješnog udarca Rauscha. Na 2:0 povisio je Diouf glavom na asistenciju Schlaudraffa u 76. minuti.

Borussia je brzo uzvratila i u prvom sljedećem napadu smanjila rezultat zahvaljujući solo-prodoru Nordtveita, no do poravnanja više nije mogla.

Dinamičnija je bila utakmica Hoffenheima i Schalkea, u kojoj je svaka momčad realizirala po jedan kazneni udarac i osvojila po jedan bod.

Domaćin je na otvaranju bio aktivniji, ali se velika prilika otvorila Huntelaaru u 18. minuti. Nizozemac nije bio precizan, a kazna za propušteno stigla je nakon pola sata igre, kada je sudac pokazao na bijelu točku nakon dvoboja Unnerstalla i Schipplocka . Sejad Salihović bio je realizator za 1:0.

Početkom nastavka Raula je zaustavio vratar Starke, Jonasovu je loptu s crte očistio Johnson, a uzvratili su Salihović i Vestergaard. Huntelaar je u 78. minuti pogodio okvir gola.

Schalke je naposljetku do zasluženog izjednačenja stigao deset minuta prije kraja, kada je Beck srušio Obasija, a Huntelaar s 11 metara dodao još jedan pogodak na svoj prvenstveni konto. Zajedno s Bayernovim Gomezom dijeli vrh ljestvice strijelaca, obojica su postigla po 23 gola. Srđan Lakić zbog ozljede još uvijek ne konkurira za sastav Hoffenheima.