Borna Rupnik • subota, 31.03.2012.

Prednost aktualnog njemačkog prvaka na čelu Bundeslige svedena je na tri boda, a HSV je s dvojicom Hrvata u prvoj jedanaestorici nadjačao Kaiserslautern Krasimira Balakova i pobjegao iz zone ispadanja...

Fantastična utakmica Borussije iz Dortmunda i Stuttgarta završila je u petak navečer rezultatom 4:4, što je Bayernu omogućilo dolazak na samo tri boda zaostatka. Bavarski div na gostovanju u Nürnbergu nije oduševio, ali je iskoristio ponuđeno te minimalnom pobjedom uzeo puni plijen.

Nakon prilično ravnopravnog i ne posebno sadržajnog prvog dijela, u kojemu je Pranjić ubilježio jedan lijep centaršut i jedan udarac prema golu, Bayern je nešto odlučnije ušao u nastavak. U 57. minuti Heynckes je umjesto Pranjića ubacio Riberyja, a upravo je Francuz sudjelovao u akciji za vodstvo Bavaraca, nakon što im je jedan pogodak poništio pomoćni sudac signalizirajući zaleđe. Riberyju je u 69. minuti udarac obranio Schäfer, ali do lopte dolazi Robben i šalje je u mrežu za 1:0.

Pri kraju susreta Gomeza je zaustavio okvir gola, a Neuera je malo pomazila sreća pri jednoj nesigurnoj intervenciji. Ivica Olić sjedio je na klupi.

S Mladenom Petrićem i Ivom Iličevićem u udarnoj postavi, HSV je uspio ostvariti zacrtani cilj i pobijediti na gostovanju kod fenjeraša Kaiserslauterna, pod vodstvom Krasimira Balakova. Kaiserslautern je hrabrije otvorio susret, no kada su se Hamburžani konsolidirali, stigli su do prednosti. U 28. minuti pucao je Iličević, Yahia je zaustavio loptu rukom u kaznenom prostoru, no natrčao je Jansen i pospremio je u mrežu.

Prijetnja je domaćinima bio i Petrić, no njegovi udarci nisu pretvoreni u pogotke, a Iličević je sredinom drugog poluvremena pogodio prečku. Hrvatski je dvojac zamijenjen u nervoznoj, završnoj fazi utakmice.

Disciplinirani Freiburg tri je vrijedna boda zasluženo osvojio u Leverkusenu, zahvaljujući pogocima Schustera u osmoj te Cagliurija u 60. minuti susreta. Vedran Ćorluka još se uvijek nije vratio na terene nakon svoje ozljede, a Ivan Santini je susret odgledao s Freiburgove klupe za pričuve. Bayeru je to četvrti poraz u nizu nakon slavlja nad Bayernom.

Na svom je terenu Augsburg svladao Köln, a konačni je rezultat (2:1) postavljen već prije odlaska na odmor. Radost domaćim navijačima donio je Koo u 19. minuti, a sudac je u posljednjim minutama prvog dijela dva puta pokazao na bijelu točku, po jednom sa svake strane. Prvo je poravnao Podolski, a potom je precizan bio i Rafael. Mato Jajalo nije konkurirao za sastav gostiju.

Mainz je u Bremenu zadao neočekivan udarac Werderovim europskim ambicijama. Szalai u prvom i njegova zamjena Choupo Moting dva puta u drugom poluvremenu ispisali su na semaforu 0:3 i gosti su kući odnijeli sva tri boda.