Bundesliga, 28. kolo, 31.03.2012, 18:30 h
Hertha Berlin
Hertha Berlin 1:4 Wolfsburg
Wolfsburg

Damir Žbulj • subota, 31.03.2012.

U posljednjem subotnjem dvoboju 28. kola njemačke nogometne Bundeslige Wolfsburg je na gostovanju slavio kod Herthe u Berlinu, uz pogodak i asistenciju hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, koji je odigrao čitav dvoboj.

Domaćin je odlično otvorio dvoboj na Olimpijskom stadionu u Berlinu, preko opasnih Ramosa i Raffaela, a svoju konkretniju igru okrunili su pogotkom već u 13. minuti susreta. Ben-Hatira je vrhunski uposlio Rukavytsu, a u nastavku akcije odbijenu loptu je u mrežu pospremio Kobiashvili.

Hertha je nastavila sa svojom igrom, no, dominaciju nisu okrunili drugim pogotkom, barem ne u protivničku mrežu. Na isteku prvih pola sata gosti su stigli do izjednačenja, ali je loptu iza leđa vlastitog vratara poslao Jancker. Mandžukić se izborio za posjed lopte, uposlio Dejagaha, koji je oštro ubacio na peterac, ali nesretni Jancker autogolom je rastužio navijače berlinskog sastava.

No, nije to bilo sve od gostiju do odmora. U potpunosti su preokrenuli rezultat samo četiri minute kasnije. Dejagah je ponovno sudjelovao u akciji, probio stranu, asistirao za Helmesa, koji s nekih šest metara loptu posprema u mrežu Herthe. Do odmora su gosti u potpunosti uspostavili ravnotežu, dobili na samopouzdanju, a istaknuo se i Mandžukić, s nekoliko opasnih pokušaja, od kojih je najopasniji bio onaj na isteku poluvremena, kada glavom nije bio dovoljno ubojit.

U nastavku utakmice ravnopravna borba nastavila se u svakom segmentu igre, prilike i opasne situacije izmjenjivale su se na obje strane terena. Hertha je prijetila, ali Wolfsburg se nije povukao, nego je kroz napade i traženje trećeg pogotka htio osigurati pobjedu.

Što su zamislili to su i ostvarili 13 minuta prije kraja dvoboja, kada je Mario Mandžukić svladao Krafta na vratima Herthe. Ubacivanje Träschsa i lošu reakciju obrane koristi hrvatski reprezentativac, koji je udlično utrčao u prostor i desne strane poslao loptu u suprotni kut domaćeg vratara.

Demotiviranog protivnika dokrajčio je Wolfsburg u 81. minuti utakmice, kada je odlično s desne strane Helmesu u kazneni prostor asistirao Mandžukić, kojem nije bilo teško još jednom pospremiti loptu iza leđa Krafta, za konačnih 1:4.

Gosti iz Wolfsburga ovom su pobjedom nastavili svoju legitimnu borbu za mjesta koja iduće sezone vod u europska natjecanja, trenutno su osmi, ali s istim brojem bodova kao i peto plasirani Stuttgart. Hertha je i dalje ispod crte kojom su označeni putnici u niži rang natjecanja iduće sezone.

U idućem kolu očekuje nas dvoboj vrućih strijelaca Mandžukića i Perišića u okršaju Wolfsburga i dortmundske Borussije, dok će Hertha svoj bodove spasa potražiti kod druge Borussije, one iz Mönchengladbacha.