Parma 3:1 Lazio
Lazio

Lazio imao loptu, Parma zabijala

Vedran Filipović • subota, 31.03.2012.

U drugoj utakmici 30. kolo talijanske Serie A Parma je s 3:1 svladala Lazio kojemu protivnici opasno pušu za petama kada je u pitanju utrka za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

Rimljani su se na gostovanju kod Parme proveli kao bosi po trnju, poraženi su 3:1 te su dopustili Napoliju i Udineseu da im se eventualnim pobjedama pridruže na 51 bodu.

Domaći su poveli već nakon šest minuta igre pogotkom kenijskog veznjaka MacDonalda Marige, a isti vremenski odmak trebao im je i za drugi pogodak koji je postigao Sergio Floccari na asistenciju Palette.

Vezane vijesti

Nakon dvostrukog hladnog tuša Lazio se teško snalazio po travnjaku, Giovinco je mogao domaćima povećati vodstvo, no u 37. minuti je jedan od ukupno dva udarca u okvir u cijeloj utakmici završio u mreži Parme. Kozak je dodao Scaloniju koji smanjuje na 2:1.

Pokušao je Reja presložiti karte u nastavku, uveo je Rocchija i Hernanesa, no u 71. je Floccari svojim drugim današnjim, a šestim ovosezonskim golom postavio konačnih 3:1. Iako su Nebeskoplavi imali više loptu u svom posjedu, Parma je bila mnogo opasnija po suparnička vrata te je zasluženo uzela tri boda koja će joj pomoći u borbi za opstanak.