Vedran Filipović • nedjelja, 01.04.2012.

Po načelu da nova metla uvijek bolje mete, Inter je s novim trenerom u pravoj golijadi nadmašio Genou 5:4 uz tri pogotka Milita koji je tako potopio svoju bivšu momčad. Udinese je ostao praznih ruku u Sieni, a Budan je zabio u pobjedi Palerma...

Andrea Stramaccioni vratio je Chivua na lijevu stranu obrane, a Zaratea je stavio u napad uz Forlana i Milita. Ostatak sastava bio je više-manje sličan kao što ga je forsirao bivši trener Ranieri. Krenulo je prilikama na obje strane (Biondini, Palacio, Zarate), a poveli su domaćini nakon kombinacije dvaju Diega. Forlan je asistirao Militu za 1:0.

Pogodak je ohrabrio Nerazzurre koji su nastavili s vrlo dobrom igrom, a bivši napadač gostiju nije imao milosti te je u 27. minuti zabio svoj drugi današnji, a 16. ovosezonski pogodak. Kada je Lucio ubacio za Samuela koji lako trese mrežu u 38. za veliko vodstvo domaćina, očekivala se mirna završnica i odrađivanje posla do kraja. No, Inter je, barem ove sezone, posebna priča...

Genoa je smanjila nakon sretnog pogotka iz kornera, pucao je Sculli, a lopta se odbila od Morettija i prevarila Julija Cesara. Nastavak je otvoren po istom scenariju kao i prvi dio, udarci su prštali na sve strane, a nakon sat vremena igre Palacio je goste potpuno vratio u igru s bijele točke.

Odmah potom svoje prve minute u crno-plavom dresu zabilježio je i Freddy Guarin. 74. minuta donijela je novi pogodak domaćina, ovoga puta uspješan je bio Mauro Zarate koji je lijepo pogodio malu mrežicu pokraj nemoćnog Freyja. Ni tu nije kraj uzbuđenjima, Interov je vratar srušio Palacija za klasičan penal i crveni karton. Gilardino je bio neumoljiv, a pred Stramaccionijem je bilo još dugih deset minuta.

Ipak, patnje su mu ublažili Obi asistencijom za Guarina koji je oboren u pokušaju udarca. Isključenje je tada zaradio i Belluschi, a Il Principe okončao je svoj hat trick s "kreča". Genoa je dobila još jedan jedanaesterac pri samom kraju utakmice, realizirao ga je Gilardino, no vremena za poravnanje nije bilo. Devet golova, 29 udaraca na suparnički gol, četiri kaznena udarca i dva crvena kartona vidjeli su gledatelji u Milanu, a recimo da je u zapisnik ušao i Marko Livaja.

Budan strijelac u preokretu Palerma

Bologna je povela u 50. minuti preko Sorensena, a gostujući trener se nešto kasnije sjetio da na klupi ima hrvatskog napadača koji je efikasan ove sezone. Uveo ga je umjesto Migliaccija, a Igor Budan svoj je posao napravio u 69. na dodavanje Donatija. Sedam minuta kasnije precizan je bio Hernandez, a tri boda je Palermu osigurao Josip Iličić četiri minute prije kraja susreta.

Conti i Pinilla zabili su u pobjedi Cagliarija nad Atalantom dok Udinese nije iskoristio kiks Lazija. Poraženi su u Sieni, a krvnik se zove Mattia Destro.

Fiorentina je ponovno posrnula pred domaćim navijačima. Pellissier je doveo Chievo u vodstvo u 24. minuti, no u 71. je izjednačio Adem Ljajić. Ipak, dvije minute prije no što je Rizzoli trebao reći koliko će se nadoknade još igrati, Rigoni je zatresao mrežu na dodavanje Paloschija.

Juventus i Napoli igraju derbi kola s početkom u 20:45.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 17:51
    Stankovica van ! umjesto forlana bolje nek igra livaja FORZA INTER!
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 17:34
    nikog sritnijeg od mene ako Livaja pocne igrat pomalo..:)
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 17:32
    Gledan, ne virujen, čekan da zayebu dva gola prednosti, dobije J.Cesar crveni, opet čekan da zayebu, ali NISU :))) p.s. ispravite rezultat u uvodnom dijelu teksta sa 5:3 na 5:4 ;)
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 17:31
    Gore piše 5:3, ja čitam i zbrajam golove i sve mi se čini da je Genoa dala 4 :) Ispravite to na početku ;)