Roma
Roma 5:2 Novara
Novara

Ante Zovko • nedjelja, 01.04.2012.

Uvjerljivom pobjedom protiv Novare Roma je nastavila lov na najatraktivnije europske pozicije i održala priličnu udaljenost pred Interom.

Za pobjedu 5:2 u strijelce se upisalo pet Rominih igrača te su gotovo sigurno poslali 19. Novaru u Serie B. Gosti su uspjeli povesti, ali to im je ostala slaba utjeha protiv goropadne Vučice.

Enrique je poslao na teren napadače Osvalda i Bojana kojima je zaleđe činio Francesco Totti i golovi su došli sami od sebe.

Rimljani su u početku opasno živjeli jer je zamalo bilo 0:2. Caracciolo zabija glavom u 16. minuti nakon sjajnog centaršuta Gemitija, a u 23. isti je igrač mogao udvostručiti vodstvo pobjegavši obrani no opalio je pored gola.

Minutu kasnije kažnjen je taj promašaj kad nečuvani Marquinho glavom realizira Osvaldov ubačaj, a u 34. mnuti Roma preokreće rezultat. Opet glavom, samo je strijelac različit. Osvaldo nakon asistencije upisuje i pogodak.

Roma je samo do poluvremena zabiti još tri gola, ali je to ostavila za drugi dio. Simplicio u 55. prebacuje vratara Fontanu kad je Marquinhu blokiran šut, a u 61. je Bojan pobjegao gostujućoj obrani i rutinski pospremio za 4:1.

Novara je uspjela smanjiti preko Morimota koji provlači loptu pored istrčalog Stekelenburga, a pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade zapečaćuje Lamela iskoristivši još jedno sjajno dodavanje Osvalda.

Roma se tako učvrstila na šestoj poziciji u nadi da Udinese i Napoli neće slaviti u 30. kolu. Trećem Laziju približila se na četiri boda i otvorila lov na Ligu prvaka.