Split sačuvao pobjedu kod Zaboka

Bernard Jurišić • utorak, 03.04.2012.

Košarkaši Splita ostvarili su i četvrtu pobjedu u nizu, pobijedivši na gostovanju kod Zaboka 101:91. Splićani su u prvom poluvremenu stvorili dvoznamenkastu razliku, no odličnom trećom četvrtinom Zabok se vratio u utakmicu i prijetio Žutima do zadnjih minuta...

Split je produžio niz pobjeda u Ligi za prvaka i s omjerom 4-1 putovat će na derbi protiv Cibone u petak. Zagreb se nedavno namučio u Bedekovčini, namučio se i Split večeras, ali još su jednom mirnom završnicom Žuti došli do važne pobjede koja ih drži u samom vrhu ljestvice.

Utakmicu su Splićani otvorili dobro, pred sam kraj prve četvrtine imali su prednost 16:27, a Sobin s 12 poena i Vujčić s pet asistencija lako su se obračunavali s domaćim centrima. U 15. minuti već je bilo 27:41, pa iako su do poluvremena Zabočani bez Krušlina uspjeli "začepiti rupe", činilo se da će Splićani rutinski upisati novu pobjedu.

No, tvrdi Zabočani nisu se dali. Proigrao je centar Kraljević, namjestio je ruku rutiner Ivan Tomas i serijom od 14:3 došli su do izjednačenja - 53:53. Vujčić i Sobin i dalje su bili jedini raspoloženi napadači u splitskoj momčadi, no s dvije uzastopne trice Zabok je došao i do svoje najveće prednosti, 63:59 u 28. minuti.

Uz Tomasa na domaćoj, razigrao se i Subotić na strani gostiju, pa su Zabočani svoju posljednju prednost imali u 33. minuti (74:71). Subotić i Sobin izgledali su sve sigurnije u napadu, pa su Splićani tri minute prije kraja stekli prednost 78:83.

Ni tu se Zabočani nisu predali, najprije je Tomas tricom smanjio na 83:85, ali u narednom napadu promašuje tricu za vodstvo i gomilu uzbuđenja u završnim minutama. Subotić i Mimica bili su mirni s linije slobodnih bacanja u zadnje dvije minute i do kraja splitsku pobjedu zaustavili na dvoznamenkastoj razlici - 101:91.

Josip Sobin s 28 poena i pet skokova bio je najefikasniji Splićanin, Subotić je imao 25 poena i pet skokova, Vujčić po osam poena i skokova, uz sedam asistencija. Zabočane je predvodio Ivan Tomas s 20 poena i sedam asistencija, Lež i Bašić zabili su po 12, Janković, Kraljević i Perinčić po 11.

• pikepiletina04.04.2012. u 11:34
    ovo je bila najvažnija stepenica za ABA ligu. lani su pali upravo na ovakvim utakmicama. dobro je što Subotić i Dijan izgledaju sve bolje i bolje. napominjem, Splitu treba 3. mjesto za ABA ligu, jer nema novca za pozivnicu. sretno u Zagrebu!
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik04.04.2012. u 10:56
    Odlično.. čestitke
  • Obrisan korisnik04.04.2012. u 09:52
    kao što sam jučer i prognozirao...pobjeda splita. iako je zabok nezgodna ekipa....njih rijetko tko može 'razbiti'. bravo žuti! mislim da sigurno idu u ABA ligu dogodine. a zagreb i zadar će se boriti za poslejdnje 4. mjesto koje vodi u ABA ligu.
  • cimbo04.04.2012. u 08:03