Bundesliga, 31. kolo, 13.04.2012, 20:30 h
Stuttgart
Stuttgart 4:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Igor Šestak • petak, 13.04.2012.

Na otvaranju 31. kola Bundeslige Stuttgart je nastavio s odličnim predstavama u proljetnom dijelu prvenstva i pobjedom protiv Werdera napravio veliki korak prema plasmanu u Europsku ligu sljedeće sezone. Igračima Stuttgarta nedostižna nije ni Liga prvaka jer za četvrtom Borussijom (M) zaostaju tek četiri boda.

Stuttgart je pobjedom 4:1 svoj proljetni niz nepobjedivosti produžio na devet utakmica, a već četvrtu utakmicu zaredom je stigao do bodova unatoč početnom zaostatku. Protiv Dortmunda su nakon zaostatka osvojili bod, a do sva tri su došli u utakmicama protiv Mainza i Augsburga. Goste iz Bremena u vodstvo je doveo Rosenberg u 25. minuti, a u preokretu domaćina dva pogotka je zabio Harnik, dok su po jedan dodali Gentner i Cacau. Werderu je ovo šesta utakmica bez pobjede i plasman u europska natjecanja iduće sezone postao je vrlo upitan.

Uoči susreta puno veće probleme u sastavljanju momčadi imao je Werderov trener Schaaf, koji među ostalim nije mogao računati na suspendiranog Boenischa te ozlijeđene Hunta, Prödla i Arnautovića. Zbog brojnih izostanaka mjesto u veznom redu Werdera morao je popuniti Naldo koji inače igra na poziciji stopera. Stuttgartu je od standardnijih igrača nedostajao jedino Boulahrouz.

Stuttgart se već na početku utakmice nametnuo kao bolja momčad, a prvi put je zaprijetio u trećoj minuti kada je Wiese loše istrčao na loptu ubačenu iz kuta i kratko ju odbio do Schiebera koji je prebacio igrače ispred sebe, ali i prazna vrata. Werder je teško zadržavao loptu i rijetko prelazio centar, a jedini ozbiljniji pokušaj bio je Marinov, kada je s desnog krila ušao u sredinu i snažno pucao lijevom nogom, a Ulreich loptu odbio u korner.

Domaći su i dalje dominirali, ali su pucali jedino iz slobodnih udaraca. Prvo Hajnal pored gola u 18. minuti, a četiri minute kasnije, Schieberov pokušaj zaustavio je Wiese. Na isteku 25. minute šok za domaće. Nakon dvoboja dvojice igrača na sredini terena, lopta je stigla do desne strane Werderovog napada. Marin je sjajnim ubačajem poslužio Marcusa Rosenberga kojem nije bilo teško pogoditi mrežu.

Vodstvo gostiju nije uznemirilo Švabe koji su nastavili u istom ritmu, a nagrada im je stigla u 37. minuti. Molinaro je probio po lijevom boku i dodao do Gentnera koji je snažno pucao izvan kaznenog prostora i pogodio gornji lijevi kut Wieseovog gola. Kada su se momčadi već spremale za odmor, Stuttgart je poveo. Nakon udarca iz kuta glavom je pucao Niedermayer, Wiese odbio, a Harnik se samo naklonio i gurnuo loptu u mrežu.

Otvaranje drugog poluvremena nije donijelo nikakve značajnije promjene na terenu, a nakon osam minuta igre domaći su povećali svoju prednost. Korner je izveo Hajnal, lopta je pala u peterac među nekoliko igrača, a na pravom se mjestu još jednom našao Harnik i s nekoliko metara zakucao loptu u mrežu za svoj 17. pogodak ove sezone. Harnika je prije udarca lopta pogodila u ruku, ali suci utakmice to nisu primijetili.

Novi udarac gostima iz Bremena zadala je ozljeda Marka Marina koji je napustio igru u 58. minuti, a zamijenio ga je 19-godišnji Tom Trybull. Gosti su do kraja tek dva puta neopasno zaprijetili, a u 89. minuti "točku na i" Stuttgartove pobjede stavio je Cacau, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Slobodni udarac s lijeve strane je izveo Japanac Sakai, a Cacau samo okrznuo loptu glavom za konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik14.04.2012. u 00:50
    Werder je postao sprdačina od ekipe, a najgore mi se čini što uopće i nemaju ambicija se popraviti. Onaj Klaun Aloffs ne želi uopće ništa potrošit, a pomladak im je katastrofalan blago rečeno.
  • PajoPatak14.04.2012. u 00:22
    Ponestati će im kola... samo 3 utakmice do kraja... fale im još barem 3-4 da stignu na 4. mjesto.