Buđenje Borussije (M) protiv Kölna

Borna Rupnik • nedjelja, 15.04.2012.

Borussia iz Mönchengladbacha, koja se muči s proljetnom formom, osvojila je sva tri boda protiv Kölna, a Freiburg i Hoffenheim, momčadi hrvatskih napadača, odigrali su susret bez pogodaka...

Unatoč nizu od četiri utakmice bez pobjede, i sveukupno slabijim nastupima u drugom nego u prvom dijelu prvenstva, Borussia iz Mönchengladbacha napravila je protiv Kölna važan korak prema osiguravanju mjesta među prve četiri momčadi Bundeslige.

Na pobjednički je kolosijek domaćina skrenuo precizno izvedeni slobodan udarac Juana Aranga u 19. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika uklonjene su početkom drugog poluvremena.

U 53. minuti mladi Marco Reus, budući igrač Borussije iz Dortmunda, asistira Tonyju Jantschkeu za 2:0, a potom Reus sjajnim solo-prodorom postavlja i konačnih 3:0. Köln ostaje na poziciji koja ga vodi u razigravanje za opstanak u prvoligaškom društvu, s bodom više od Herthe.

Mato Jajalo priliku je dobio od 77. minute, kada je zamijenio Clemensa, a ovaj je susret ujedno bio i novi debi Franka Schaefera, bivšeg trenera, na klupi Kölna. Schaefer je pod tjednom "uskočio" umjesto otpuštenog Stalea Solbakkena.

Freiburg i Hoffenheim odigrali su 0:0, pri čemu je više prigoda bilo u drugom dijelu, a najbolje je propustio Freiburgov Caligiuri, uz jednu obranu Starkea i jednu uzdrmanu vratnicu.

Ivan Santini ušao je s klupe za pričuve u 87. minuti umjesto Freisa, dok Srđan Lakić nije ulazio u igru.

• Obrisan korisnik18.04.2012. u 18:53
    Drago mi je da se nakon niza godina Mehengladbah digaokao klub.Da je opet u vrhu njemačkog nogometa
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:39
    Iiskreno žao mi je Kolna,to je veliki klub,to je četvrti njemački grad po broju stanovnika.Soldo sa ovim nema nikakve veze,jer Soldo je već godinu i pol dana bivši trener Kolna!
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 20:38
    Hertha još ima male šanse za spas zbog rasporeda. Koln je gotov. Zaslužili su ispadanje. Augsburg se pokazao kao puno stabilnija ekipa. Čak je i HSV uspio proigrat. Najbolje bi im bilo ispričat se Soldi i vratit ga na mjesto trenera. U zadnjih 5 godina njihov najuspješniji trener. Nebi im bilo na... [više na forumu]