Premiership, 34. kolo, 14.04.2012, 13:45 h
Norwich City
Norwich City 1:6 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • subota, 14.04.2012.

U prvoj utakmici 34. kola Premier lige Manchester City na gostovanju kod Norwich Cityja uvjerljivo je slavio rezultatom 6:1. Carlos Tévez postigao je hat-trick nakon godinu dana, Agüero je dodao dva, a Građani su novim trobodom došli na samo dva boda iza vodećeg Manchester Uniteda.

Sastav Roberta Mancinija znao je da nema previše izbora uoči gostovanja na Carrow Roadu ako želi zadržati šanse za naslov najboljeg u Premiershipu. Tako je i djelovao, iako je domaći Norwich City tri četvrtine utakmice pružio solidan otpor Građanima.

Poslije uvodnih prilika na obje strane, od kojih je najizglednija bila Holtov pokušaj glavom kojeg je s gol-linije izbio Lescott, gosti su poveli. David Silva podvalio je lijepu loptu Carlosu Tévezu, a Argentinac s 25 metara potegao neobranjiv udarac koji vara Ruddyja i pokraj lijeve vratnice ulazi u mrežu.

Samo devet minuta potom stiglo je i udvostručenje vodstva preko Sergija Agüera. Tévez je ovaj put bio asistent, a bivši igrač Atlética iz voleja postigao još jedan prekrasan pogodak. Bio je to 20. Agüerov gol ove sezone za City, čime je postao tek drugi igrač u povijesti, nakon Téveza, kojemu je to uspjelo. Priprijetio je Holt još jednom za Kanarince do predaha, no rezultat se nije mijenjao.

No, zato se promijenio nakon samo šest minuta igre u nastavku. Hart je loše izbacio loptu poslije jednog ubačaja, do lopte je došao Andy Surman i efektno vratio domaćine u igru. Trebalo je neko vrijeme gostima da se priberu i ponovno krenu napadati, što se isplatilo u završnih 20 minuta utakmice.

U 72. minuti Tévez je pratio reakciju Ruddyja koji je svladao udarac Yaye Touréa te povisio na 1:3, a samo dvije minute poslije Agüero je nastavio niz fantastičnih pogodaka krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Ni tu nije bio kraj mukama desetog sastava Premier lige koji je do kraja utakmice još dvaput morao vaditi loptu iz mreže. Tévez je upisao hat-trick u 80. minuti nakon što je presreo loše dodavanje Bennetta, zaobišao Ruddyja i pospremio loptu u gol, a isti je doseg mogao učiniti i Agüero, no umjesto vrata u sudačkoj je nadoknadi pogodio vratnicu.

Međutim, u posljednjim trenucima pokazao je nesebičnost pokrenuvši akciju za Clichyja koji je pronašao Johnsona, a engleski veznjak iz blizine pospremio za konačnih 1:6. City je tako smanjio zaostatak pred gradskim rivalom Unitedom na vrhu ljestvice na samo dva boda uoči sutrašnjeg ogleda Fergusonove momčadi s Aston Villom na Old Traffordu.

• Obrisan korisnik14.04.2012. u 19:25
    mozda tevez napravi cudo i odnese prvenstvo ko zna al daleko je to jos od toga al poznavajuci mancinijevu ljubav prema balloteliju on ce nejga stavit protiv uniteda iako aguero i tevez briljiraju skupa
  • Obrisan korisnik14.04.2012. u 17:44