Status quo za davljenike

Ante Zovko • subota, 14.04.2012.

U 34. kolu Premier lige Swansea, Sunderland i West Browmich Albion osigurali su relativno ugodnu završnicu prvenstva pobjegvaši na sigurnu udaljenost od zone ispadanja. Za QPR, Blackburn i Wolverhampton gotovo se ništa nije promijenilo.

Swansea City s lakoćom je svladao Blackburn 3:0 i sebi osigurao mirnu završnicu sezone, dok Roversima i dalje ostaje prijetiti mač ispadanja u Championship na 19. poziciji.

Velšani su potpuno nadigrali goste, a već do kraja prvog poluvremena to je bilo izraženo i u rezultatu. Sigurdsson dovodi Swansea u vodstvo u 36. minuti kad je usred šesnaesterca stigao i primiriti loptu i ljevicom je poslati iza Robinsona. Roversi opet griješe u 43. Sinclair je dobio poklon od gostujuće obrane, proslijedio Grahamu, a ovaj Dyeru u blizini suprotne stative za 2:0.

Sinclair u 63. minuti izigrava trojicu gostujućih braniča i nabacuje prema Sigurdssonu na bližoj stativi. Prije nego što je Islanđanin uspio doći do lopte, pokušao ju je presjeći Dann i skrenuo u vlastitu mrežu. Bio je to signal za početak mirnog dodavanja svojestvenog Swanseaju kojim se utakmica lagano privodila kraju.

West Bromwich Albion golom iz prilične udaljenosti prešao je "čarobnu" granicu od 40 bodova i ostavio Queens Park Rangerse u neizvjesnosti borbe za ostanak.

Sve je riješeno u 22. minuti kad je Dorrans odlično odapeo zahvaljujući višku prostora ispred sebe te pogodio Kennyjev gornji lijevi kut.

Wolverhampton je prekinuo seriju od sedam prvenstvenih poraza, no Vukovima je to slaba utjeha nakon 0:0 u Sunderlandu jer s osam bodova zaostatka od 17. pozicije gotovo su sigurno osuđeni na put u niži rang. Umalo je Wolverhampton u posljednjim minutama stigao do pobjede. Udarac Edwardsa s ruba šesnaesterca prohujao je pored stative.

• Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:03
    Bolton ako ispadne to može zahvalit treneru jer mu je najbolji strijelac kluba proveo 90% vremena na klupi a blackburn je isto pod arapskim turbanom...volio bih da se villa trgne i da počne igrat kako treba jer imaju puno bolju ekipu od mjesta na tablici..
  • arsenal-lover15.04.2012. u 17:04
    Ja bi najrađe da se bolton i blackburn spase. Nekako su mi draži od ostalih davljenika :D