Premiership, 34. kolo, 16.04.2012, 21:00 h
Arsenal
Arsenal 1:2 Wigan
Wigan

Ante Zovko • ponedjeljak, 16.04.2012.

Šest puta ove sezone u Premier ligi Arsenal je uspio preokrenuti negativan rezultat, ali dva rana Wiganova šoka bila su previše za Topnike u 34. kolu.

Arsenal je izgubio 2:1 od odlično postavljenog i organiziranog Wigana koji je u manje od tjedan dana srušio i Manchester United. Gosti su sasvim zasluženo odnijeli tri boda koja će mu mnogo značiti u borbi za ostanak. Arsenal je pak sam sebi zakomplicirao situaciju u borbi za Ligu prvaka dopustivši izravnim rivalima da mu se eventualnim pobjedama približe na dva i četiri boda.

Utakmica počinje očekivano, s Arsenalom koji drži loptu i pokušava strpljivo pronaći rupu u Wiganovu obrambenom bloku. Praktički ništa nije naslućivalo kakav šok čeka veći dio navijača na Emiratesu.

Nakon Arsenalova kornera u sedmoj minuti, Wigan otima loptu i otvara brzu kontru po lijevom boku. U par poteza Martinezovi igrači su se našli pred Szczesnyjem. Di Santo stigao do lopte prije vratara, a nakon što ju je on uspio uklizati, iz drugog pokušaja Wiganov napadač sprema je u mrežu.

Samo minutu poslije Wigan fino kombinira na lijevom krilu i gosti se probijaju gotovo do peterca. Jordi Gomez ne uspijeva iz prvog pokušaja, Szczesny uspijeva zaustaviti prvi udarac, ali ne i drugi i u manje od deset minuta Arsenal se našao u velikoj rupi.

Odmah poslije gola zbog ozljede igru je morao napustiti Arteta umjesto kojeg ulazi Ramsey. Topnici su teško uspostavljali svoju igru, no brzo su došli do gola. Vermaelenov udarac glavom s desetak metara bio je neobranjiv.

Gol kao da je potpuno mobilizirao domaće igrače koji u sljedećim minutama opsjedaju Wiganov gol. Van Persie tjera Al Habsija da prebaci loptu preko prečke, Djourouov volej odlazi malo pored gola, a Rosicky zamalo prebacuje okvir.

Arsenal se prilično otvorio i Wigan je imao nekoliko poluprilika, ali domaći u drugom poluvremenu nakon manje kreativne stanke opet kreću u ofenzivu. Van Persie vjerojatno bi poravnao rezultat u 55. minuti da mu udarac Santos nije skrenuo u korner.

Nervozni Wenger ubacio je u igru i Oxlade-Chamberlaina i Gervinha, ali je to otupilo kreativnu oštricu Arsenala koji je sve rjeđe dolazio do izglednih prilika. Wigan je bio odlično posložen i pod pritiskom dobro se snalazio s loptom. Kako je vrijeme odmicalo, Arsenal je imao sve manje ideja kako izjednačiti.

• Obrisan korisnik21.04.2012. u 14:55
    naguze se barci i realu engleski klubovi obično :)levante pobjedi reala? klub koji po vrijednosti je na razini dinama..valencia igra x sa realom (i to u otvorenoj tekmi, ne izbacivanjem lopte iz šesnaesterca), real razbije atletico, atletico razbije valenciu..villareal dobije malagu :) espanyol... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.04.2012. u 11:47
    anel@to care to je ono sto pokusavam reci citavu vrijeme kad ce se ovo dogoditi u spanjolskoj barc i realu da neki wigan pobjedi liverpool na anfieldu,manchestera koji se bori za titulu i arsenala na emirates koji se bori za top 4,realu i barci se svi klubovi u spaniji doslovno naguze,cast izuzecima
  • qvestor17.04.2012. u 08:02
    a što je sa zakonom velikih brojeva? koliko se sjećam Man utd je imao 8 pobjeda za redom a i Aresnal je imao dužu seriju bez poraza pa normalno je da negdje moraju kiksat i to se desilo