Primera División, 34. kolo, 16.04.2012, 21:00 h
Getafe
Getafe 5:1 Sevilla
Sevilla

Ante Dubravac • ponedjeljak, 16.04.2012.

U posljednjem susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Getafe je na svom stadionu dočekao Sevillu. Unatoč tome što su gosti poveli nakon škarica Negreda Getafe je s pet pogodaka došao do preokreta i vrijednih bodova.

GETAFE - SEVILLA 5:1 (1:1)

Getafe, Stadion - Coliseum Alfonso Pérez
Sudac: Miguel Ángel Ayza Gámez
Strijelci: Torres 35', Lacen 49', Miku 63', Rios 69', 71' / Negredo 19'

Getafe: Moya, Mane, Torres, Diaz, Arroyo, Lacen, Michel, Rios (od 76. Barrada), Gavilan (od 82. Casquero), Castro i Miku (od 79. Guiza).

Sevilla: Varas, Navarro (od 56. Diawara), Escude, Fazio, Coke, Trochowski, Medel (od 80. Campana), Navas, Manu (od 72. Rakitić), Luna i Negredo.

U posljednjih pet susreta sedmoplasirana Sevilla zabilježila je čak četiri pobjede te je na gostovanje kod Getafea došla s željom da upiše nova tri boda s kojima bi se vratili na jedno od mjesta koje iduće sezone vodi u europska natjecanja.

Poslije laganog početka veliku priliku domaćini su imali u devetoj minuti kada je nakon centaršuta s desne strane na dva metra od gola ostao sam Miku, i kada su svi već loptu vidjeli u mreži njegov udarac je otišao preko gola. Na drugoj strani s ruba šesnaesterca je pokušao Trochowski čiji je udarac ipak blokirala domaća obrana.

U 19. minuti Trochowski je poslao dobru loptu iza leđa domaće obrane gdje majstorski reagira Negredo koji prekrasnim škaricama zabija svoj 11. prvenstveni pogodak i donosi vodstvo Sevilli od 1:0. Primljeni pogodak poprilično je poremetio domaćine koji su se vrlo teško sastajali s loptom dok su gosti kako se bližio kraj prvog poluvremena postajali sve opasniji.

Međutim u 35. minuti nakon kornera veliku grešku gostujuće obrane koristi Torres i iz blizine zabija za 1:1 te osigurava svojoj momčadi mirniji odlazak na odmor nakon prvih 45 minuta.

Na samom otvaranju druge dionice Luna je neočekivano ostao potpuno sam ispred domaćeg vratara, ali je njegov udarac bio katastrofalan. Već u idućem napadu goste je sustigla kazna. Mehdi Lacena je neobranjivo s dvadesetak metara pogodio za preokret i vodstvo Getafea.

Puno bolja igra Getafea nastavila se i dalje, a novo slavlje na stadionu Coliseum Alfonso Pérez dogodilo se u 63. minuti kada je Rios prošao po desnoj strani i poslao povratnu loptu na peterac gdje Miku bez problema zabija treći pogodak. Totalni raspad sistema u redovima Seville nastavljen je šest minuta kasnije kada Rios skače više od Lune i zabija za uvjerljivih 4:1.

Ni tu nije bio kraj mukama za vratara Varasa. Gotovo svaki napad domaćini završavao je velikim prilikama, a jednu takvu u peti pogodak pretvorio je Rios u 71. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić dobio je priliku u posljednjih dvadesetak minuta, ali njegov nastup je prošao bez nekog zapaženijeg učinka te se potpuno uklopio u sivilo svoje momčadi.

U idućem kolu Sevilla dočekuje Levante dok Getafe gostuje kod Granade.

• Obrisan korisnik17.04.2012. u 05:01
    to ce mi bit najdrazi poraz reala ove sezone uz ove predstojece od bayerna i barce
  • Obrisan korisnik17.04.2012. u 01:01
    osjetit će real oštricu baskijskog noža ja van kažen
  • Obrisan korisnik17.04.2012. u 00:12
    super sta baski iz bilba-a idu prema gore tako da docekaju reala na jos veci nozic :)
  • Obrisan korisnik16.04.2012. u 23:36
    prelijep gol Negreda, u predobroj utakmici.
  • Obrisan korisnik16.04.2012. u 23:18
    5 klubova po 45bodova hahah kakvo ce klanje biti za europu ni liga prvaka nije daleko pogotovo kad se uzme u obzir forma valencije,malage i levantea...