Maj Gašparac • nedjelja, 15.04.2012.

Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović bio je strijelac u pobjedi Zaragoze protiv Granade. U drugim utakmicama koje su odigrane u poslijepodnevnim satima, Espanyol je nanio težak poraz Valenciji, a pobjedu su ostvarili i nogometaši Betisa.

Nogometaši Zaragoze osvojili su tri boda na domaćem terenu protiv Granade, a pobjedu im je donio hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović zgoditkom u šestoj minuti utakmice. 31-godišnji vezni igrač tada je precizno pogodio s 18 metara na asistenciju Arande. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a Zaragoza je ovom pobjedom napredovala na 18. mjesto ljestvice i zadržala nadu za ostankom u ligi.

Tri boda osvojili su i nogometaši Espanyola koji su na svojem terenu uvjerljivo svladali Valenciju 4:0. Gosti su bolje započeli utakmicu i na samom njenom startu zaprijetili preko Tina Coste, no prvi do pogotka su došli domaćini. Igrala se 26. minuta kada je Christian Gomez doveo ekipu iz Barcelone u vodstvo, a četiri minute kasnije prednost je udvostručio Verdu.

Valencia je bolje započela drugo poluvrijeme, ali nije uspjela smanjiti svoj zaostatak, a u 58. minuti primila je i treći pogodak. Tada je Alvaro poentirao nakon pogreške vratara gostujuće ekipe Vicentea Guaite. Do kraja utakmice Valencia je primila i četvrti pogodak, u završnici je mrežu zatresao Kalu Uche.

Nogometaši Valencije imali su sreće što je slabiji rezultat u ovom kolu ubilježila i Malaga, njihov glavni konkurent za treće mjesto. Nogometaši Manuela Pellegrinija odigrali su 1:1 s Real Sociedadom na svojem terenu i propustili priliku za preuzimanje treće pozicije. Utakmica je dobro počela za Malagu, koja je povela nakon 19. minuta igre, a strijelac vodećeg zgoditka bio je Isco.

Na samom kraju prvog poluvremena drugi žuti karton dobio je branič Real Sociedada Mikel Gonzales, te se u tom trenutku činilo kako će nogometaši Malage bez većih poteškoća osvojiti tri boda. No, na početku drugog poluvremena za izjednačenje i konačnih 1:1 pogodio je Xabi Prieto.

Nogometaši Villarreala odigrali su neodlučeno na domaćem terenu s Racingom 1:1. 'Žuta podomornica' je u vodstvo došla početkom drugog poluvremena zgoditkom Hernana Pereza, a bod za gostujuću ekipu izborio je Latauro Acosta u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Osasuna se porazom na gostovanju kod Betisa udaljila od mjesta koje vode u Ligu prvaka. Utakmica je završena rezultatom 1:0, a tri boda Betisu donio je Ruben Castro zgoditkom u 34. minuti.