Primera División, 34. kolo, 15.04.2012, 18:00 h
Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:0 Mallorca
Mallorca

Ante Dubravac • nedjelja, 15.04.2012.

U sklopu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na svom stadionu dočekao Mallorcu. U poprilično nezanimljivoj utakmici domaćini su dominirali većim dijelom susreta i zasluženo došli do tri boda.

ATHLETIC BILBAO - MALLORCA 1:0 (1:0)

Bilbao, Stadion - San Mames
Sudac: Javier Estrada Fernández
Strijelac: Llorente 13'

Athletic Bilbao: Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Martinez, Iraola, Herrera (od 55. Ekiza), Iturraspe, De Marcos, Susaeta, Gomez (od 77. Gabilondo) i Llorente (od 72. Toquero).

Mallorca: Aouate, Caceres (od 82. Hemed), Crespi, Ramis, Cendros, Bigas, Pina, Nsue, Alfaro (od 46. Castro), Pereira i Casadesus.

I dok u Europskoj ligi rade odličan posao te oduševljavaju nogometnu javnost sa svojom igrom nogometaši Athletic Bilbaa u domaćem prvenstvu ne igraju ni približno tako dobro pa su se uoči gostovanja Mallorce nalazili tek na devetoj poziciji i tri boda su im bila neophodna da bi ostali u borbi ze Europu.

Poslije uvodnih desetak minuta ispitivanja snaga iz prve prave prilike domaćini su došli do vodstva. Gomez je izveo slobodan udarac s desne strane, u skoku je najviši Llorente koji iz blizine, glavom kroz noge gostujućeg vratara zabija za 1:0. Nastavak susreta prošao je u dominaciji domaćina koji su imali veći posjed lopte, ali nisu stvorili neku veću opasnost pred Aouateom.

U 36. minuti gotovo iz ničega Mallorca je skoro došla do izjednačenja. Casadesus se na rubu šesnaesterca lijepo oslobodio svoga čuvara i precizno gađao donji desni kut vratara Iraizoza međutim njegov pokušaj je zaustavila vratnica pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

Drugo poluvrijeme nešto su življe počeli nogometaši Mallorce, ali još uvijek je sve to bilo poprilično sporo i bezidejno tako da gledatelji nikako nisu mogli uživati u onome što su igrači obje ekipe prikazali. U 60. minuti Castro se iznenada našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac brani domaći vratar. Već u idućem napadu lijepu priliku za svoj drugi pogodak nije iskoristio Llorente.

Do kraja susreta domaćini su zadovoljni rezultatom kontrolirali igru bez velike želje da zaprijete gostima, a najbliži pogotku bio je Toquero čiji je udarac zaustavila vratnica. Očito su misli nogometaša Marcela Bielse već bile usmjerene prema Lisabonu gdje će u četvrtak odigrati prvu utakmicu polufinala Europske lige.

U idućem kolu Athletic gostuje kod Racing Santandera dok će Mallorca do bodova pokušat doći na svom stadionu protiv Real Zaragoze.

• Vugi716.04.2012. u 09:18
    Oni moraju osvojiti kup ako žele u Europu (s tim da je Real prvak). Ukoliko Barca osvoji prvenstvo, onda oni idu kao finalist i ne moraju osvojiti kup. Ali ako Real bude prvak, a oni ne osvoje kup, onda ne idu nikuda.