Primera División, 34. kolo, 15.04.2012, 21:30 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Ante Dubravac • nedjelja, 15.04.2012.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog rasporeda španjolskog nogometnog prvenstva Rayo Vallecano je na svom stadionu dočekao Atletico Madrid. Gosti su slavili s minimalnih 1:0, a pogodak odluke bio je djelo Kolumbijca Falcaa polovicom drugog poluvremena.

RAYO VALLECANO - ATLETICO MADRID 0:1 (0:0)

Madrid, Stadion - Teresa Rivero
Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Strijelac: Falcao 64'

Rayo Vallecano: Cobeno, Casado, Arribas, Bravo (od 78. Pacheco), Tito, Movilla (od 85. Benito), Trashorras, Lass (od 77. Delibašić), Michu, Piti i Tamudo.

Atletico Madrid: Courtois, Filipe, Dominguez, Miranda, Juanfran, Tiago, Suarez, Salvio (od 60. Turan), Diego, Adrian i Falcao.

Od samoga početka susreta obje momčadi su krenule otvoreno s ciljem da što prije dođu do pogotka, a prvu pravu priliku imali su gosti međutim Filipeov pokušaj zaustavio je Cobeno. Kako je susret odmicao gosti su lagano preuzimali terensku inicijativu, a blizu pogotku su bili Salvio i Falcao.

U 29. minuti nakon centaršuta s lijeve strane najviši u skoku je Raul Tamudo, ali njegov udarac s pet metara odličnom reakcijom zaustavlja Courtois koji se u Atleticu nalazi na posudbi iz Chelseaja i koji se ove sezone već nekoliko puta istaknuo velikim obranama. Sedam minuta kasnije slična situacija na drugoj strani, međutim ovaj put Cobeno brani Suarezov udarac te sprječava goste da dođu do vodstva.

Posljednju opasnost prije odlaska na odmor kreirao je Lass Bangoura koji se oslobodio čuvara, ali je njegov udarac prošao malo pokraj vratnice gostujućeg vratara pa gledatelji na stadionu Teresa Rivero u prvih 45 minuta ipak nisu vidjeli pogodak unatoč nekoliko vrlo dobrih prilika.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo utakmicu, a prvu priliku su imali domaćini u 51. minuti kada je udarac Moville blokirala obrana Atletica. Bolju igru gosti su okrunili u 64. minuti kada je Falcao pobjegao Raulu Bravu, prošao Cobena koji je nepotrebno istrčao izvan svoga šesnaesterca i rutinski pogodio praznu mrežu za vodstvo od 1:0. Bio je to 22. prvenstveni pogodak Kolumbijca koji je u Madrid stigao na početku sezone iz Porta.

U posljednjih desetak minuta domaći strateg je sve svoje adute bacio u napad što su gosti koristili te prijetili u brzim protunapadima kao što je bio onaj u 79. minuti koji je završio udarcem Diego, ali bez rezultatske promijene. Do kraja susreta gosti su bez problema odolijevali pokušajima domaćina da dođu do izjednačenja te su na kraju upisali vrijedne bodove.

• Obrisan korisnik16.04.2012. u 00:08
    Šta opali na gol upada makar glavom tuka s 16 metara. Da mu u klubu ima tko asistirat kao u realu i barceloni već bi bio na 60 golova u tom prvenstvu.
  • snoopy16.04.2012. u 00:01
    a da netko ima ovakav osjećaj za gol, to nije dugo viđeno..