Primera División, 34. kolo, 14.04.2012, 22:00 h
Levante
Levante 1:2 Barcelona
Barcelona

Ivan Dominik • subota, 14.04.2012.

Poslije pobjede Reala u Madridu nad Sportingom u ranijem terminu subotnje večeri, Barceloni nije preostalo ništa drugo nego da zadrži korak za Madriđanima. Stoga je Kataloncima igrala samo pobjeda na gostovanju u Valenciji gdje ih je dočekao neugodni Levante. Peto plasirana ekipa Primere bori se za Europu ove sezone te je puna samopouzdanja ušla u dvoboj s najboljom ekipom današnjice.

Levante - Barcelona 1:2 (1:0)

Valencia, Stadion - Ciutat de Valencia
Sudac: Jose Antonio Teixeira Vitienes

Strijelci: Barkero 23.' (pen.); Messi 64.', 72.' (pen.)

Levante: Munua, Juanfran, Cabral, Ballesteros, Lopez, Torres, Iborra (od 89.' Suarez), Botelho (od 79.' Ghezzal), Barkero (od 88. Juanlu), Valdo, Kone.

Barcelona: Valdes, Adriano, Mascherano, Puyol, Xavi (od 46.' Cuenca), Fabregas, Busquets, Messi, Thiago Alcantara, Pedro (od 54.' Iniesta), Sanchez (od 75.' Dani Alves).

Domaći Levante je od samog početka bio u podređenoj poziciji na svom stadionu, u sklopu utakmice 34. kola španjolskog prvenstva protiv Barcelone. Gosti iz Katalonije su već u uvodnim minutama susreta pokazali što znaju, a opasno su prijetili Xavi, Lionel Messi i Pedro, međutim do promjene rezultata, na žalost po Pepa Guardiolu, nije došlo.

Dok je Barcelona napadala činilo se kako Levante bez velikih poteškoća odolijeva svim pokušajima gostiju. Ništa više od nekoliko kornera na početku utakmice igrači domaće momčadi nisu ostvarili, a gol je "visio u zraku" pa se samo čekalo da Blaugrana povede. No, dogodilo se sasvim suprotno. Nakon kornera domaćina kojeg je izveo Jose Javier Barkero i gužve u kaznenom prostoru, Sergio Busquets igrao je rukom, a glavni je sudac susreta, Jose Antonio Teixeira Vitienes, pokazao na bijelu točku te dodijelio veznjaku gostiju žuti karton.

Iz dosuđenog penala je precizan bio baš Barkero koji je Victora Valdesa poslao u krivu stranu te donio vodstvo svojoj ekipi. Igrači Barcelone, prvenstveno Xavi, protestirali su kod glavnog suca zbog jedanaesterca, koji je za prema njihovim mišljenjima bio nepravedno dosuđen. Nakon tog gola je Barcelona ponovno bila bolja momčad, napadala je konstantno i periodično, međutim nikakvog pomaka nije bilo jer su igrači Levantea otklanjali svaku opasnost pred svojim golom.

Dodatna činjenica koje igrači Barcelone vjerojatno nisu bili ni svjesni, ležala je u tome da Levante ove sezone niti jednom nije poražen kod kuće kada je imao vodstvo od 1:0, a to nije nimalo ohrabrujući podatak u situaciji u kojoj se tada nalazila Guardiolina momčad. Do kraja prvih 45 minuta su domaći priprijetili u nekoliko navrata, ali ni oni ni igrači Barcelone nisu pronašli puteve do protivničkih mreža. Stoga je konačni rezultat prvog poluvremena bila minimalna prednost domaćina stečena još u 23. minuti.

U nastavku je Barcelona jurnula po izjednačenje i po pozitivni rezultat na stadionu Ciutat de Valencia, a u početnim je trenucima, kao i pred kraj prvog poluvremena u nekoliko navrata zaprijetio mladi Thiago Alcantara.

Barcelona nije uspijevala naći put do gola domaćih koji su se odlično branili, međutim i njihova je obrana nakon tolikog pritiska morala jednom kapitulirati. To se dogodilo upravo u 64. minuti kada je Leo Messi poentirao na dodavanje Alexisa Sancheza. Suradnja dvojice Južnoamerikanaca ponovno je razveselila navijače gostujuće momčadi, kao što to sve češće radi u posljednje vrijeme.

Izjednačujući je gol vrlo negativno utjecao na domaćina čiji su igrači počeli raditi prekršaje i zarađivati žute kartone. Očigledno je braničima Levantea bila pala koncentracija jer je lijevi bek, Juanfran, skrivio penal u 72. minuti, kojeg je realizirao Messi te tako upisao drugi gol na utakmici. Nedugo zatim je Guardiola izvadio napadača Sancheza umjesto kojeg je ušao u igru Daniel Alves, čime se Barcelona malo više koncentrirala na obrambene zadatke.

Zbog toga do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je Barcelona upisala teško izborena tri boda na gostovanju. Teže od očekivanog je Blaugrana došla do novog trijumfa, a u tome joj je najviše pomogao briljantni Messi koji je osim dva pogotka nekoliko puta fantastično prijetio, pucao i driblao. Barcelona je još uvijek druga momčad lige s četiri boda manje od Reala, kojeg očekuje idućeg vikenda na svom Nou Campu u sklopu El Classica.

• Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:15
    ovi realoci iskompleksirani do bola. imaju 4 boda prednosti oni još i dalje iskompleksirani, gube prednost, polako nervoza hvata, gostovanje na Camp Nou, sječanje na petardu i još gro stvari... tekma : prvo poluvrijeme katastrofa, izgubio sam živce, Xavi bez ideje po prvi puta.. situacija kod prvog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:13