Primera División, 34. kolo, 14.04.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 3:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Ivan Dominik • subota, 14.04.2012.

Na stadionu Santiago Bernabeu otvoreno je 34. kolo najvišeg razreda španjolskog nogometa susretom domaćeg Reala i Sportinga iz Gijona. Obje su ekipe nastupile u najjačim mogućim sastavima, domaći su tražili povećanje bodovne prednosti nad najvećim rivalima, Barcelonom, dok Sporting već neko vrijeme pokušava pobjeći iz zone ispadanja. U svome su naumu ipak uspješniji bili Madriđani...

Real Madrid - Sporting Gijon 3:1 (1:1)

Madrid, Stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Pedro Jesus Perez Montero

Strijelci: Miguel De las Cuevas 30.' (pen.); Higuain 37.', C. Ronaldo 74.', Benzema 82.'

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Pepe, Ramos, Arbeloa, Khedira, Sahin (od 46.' Benzema), Özil, Ronaldo, Callejon (od 46.' Di Maria), Higuain (od 75.' Granero).

Sporting Gijon: Juan Pablo, Canella, Hernandez (od 46.' Ricardo), Garcia, Botia, Suarez, De las Cuevas (od 67.' Colunga), Galvez, Lora, Trejo, Sangoy (od 57.' Castro).

Od samog početka ogleda u Madridu, igrači Josea Mourinha preuzeli su inicijativu na travnjaku te su većim posjedom lopte i konkretnijim napadima počeli vršiti pritisak na goste iz Gijona. Međutim, premda su igrači asturijskog kluba na Santiago Bernabeu istrčali u postavi više orijentiranoj na obranu, ipak su imali nekoliko dobrih napada i prilika u uvodnim minutama utakmice.

Tijekom čitavog prvog dijela, a osobito u njegovim prvim minutama je najopasniji igrač na terenu bio Cristiano Ronaldo, koji je uputio nekoliko opasnih udaraca na gostujući gol, no bez uspjeha. Nakon točno pola sata igre dogodio se veliki šok za domaćine. U potpunoj dominaciji Los Blancosa kiks je napravio Sergio Ramos skrivivši penal za Sporting čime je zaradio i javnu opomenu. Iz dosuđene najstrože kazne mrežu Ikera Casillasa zatresao je De las Cuevas.

No, Real tada kreće mnogo koncentriranije igrati u napadu i veznoj liniji, a bolja igra Madriđana isplatila se već u 37. minuti kada je glavom put do mreže pronašao najistureniji igrač Realova napada, Gonzalo Higuain. Domaći su se zadovoljili tim rezultatom jer do kraja poluvremena većih prilika za gol nije bilo pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Očito nezadovoljan predstavom svojih izabranika za prvih 11 Jose Mourinho je na poluvremenu izvršio dvije zamjene kako bi njegova momčad igrala ofenzivnije te bila efikasnija u završnici. Umjesto zadnjeg veznog Nurija Sahina ušao je Karim Benzema, a na desnom krilu je Callejona zamijenio Argentinac Angel Di Maria.

Benzema je opravdao povjerenje trenera te je, uz naravno Cristiana Ronalda, najviše prijetio gostujućim vratima, ali bezuspješno. Real u početku drugog poluvremena nije pronalazio solucije za probijanje gostujućeg "bunkera", već je čitavo vrijeme pokušavao individualnim akcijama pojedinaca koje su se razbijale o obranu Sportinga. Stoga je na tribinama, a i na travnjaku Bernabeua rasla sve veća nervoza, koju je najbolje opisao Pepe zaradivši žuti karton.

Jednosmjerna i monotona utakmica napokon je nakon mnogo muka domaćina dobila na dinamičnosti. Naime, u 74. minuti je Di Maria uspješno ubacio u protivnički kazneni prostor, a Cristiano Ronaldo je poentirao glavom u mrežu Juana Pabla za 2:1 svog kluba i na oduševljenje tisuća ljubitelja Real Madrida. Odmah potom reagirao je i portugalski trener na klupi Kraljevskog kluba, koji je s terena povukao strijelca prvog gola, Higuaina, umjesto kojeg je ušao španjolski veznjak Esteban Granero.

Samo četiri minute kasnije nova dobra vijest za Real. Branič gostiju Roberto Canella napravio je grub prekršaj nad Di Marijom koji je ostao ležati, a lijevi bek gostiju je dobio isključujući drugi žuti karton te je morao napustiti teren. Real je krenuo ponovno u ofenzivu, a to se manifestiralo novim pogotkom. Za 3:1 je precizan bio Benzema na asistenciju Mesuta Özila, a u isto se vrijeme na travnjak vratio Di Maria.

U tim je trenucima već bila sama završnica utakmice pa je i Real nakon vodstva od dva gola malo smirio igru i počeo čekati kraj susreta. Bez mnogo poteškoća ga je i dočekao te je uknjižio nova tri boda protiv kluba s obale Atlantskog oceana. Tako su Madriđani ostali na vrhu Primere i sada imaju sedam bodova više od Barcelone koja ima i utakmicu manje, dok je Sporting ostao u zoni ispadanja, točnije na 18. mjestu sa velikih sedam bodova manjka za "zonom spasa".

• The_Killer_000715.04.2012. u 15:28
    osugurali su ulaz u kvalifikacije,iako ce 95 posto bit 1.
    The_Killer_0007
  • Vugi715.04.2012. u 14:55
    Valja napomenuti da je i Real Madrid B (juniori) osigurao naslov prvaka Segunda Division B pobjedom nad Atleticom (ni tu ne mogu pobijediti :)) ). Sad im slijedi borba za ulazak u 2. španjolsku ligu.
    Vugi7
  • Vugi715.04.2012. u 02:49
    Odigrali su, pobijedili su i uzeli još 3 boda. To je najvažnije, ali igrom nisam prezadovoljan. Za Barcelonu i Bayern će trebati pokazati više od ovoga ako se misli podići neki trofej. Obrana previše nonšalantna, u veznom redu fali Xabi. Previše je bilo individualnih soliranja dok nije Ronaldo... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 00:04
    a real je odigrao svjetski laka 3 boda mada zek zadnjih 20 min al vidjelo se da nije 100% to :D sad bayern 1:1 da bude ja sretan :D
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 00:03
    jbg 72% posto lopte ko barca smo pa i jači :D danas gledao pa njima taj posjed ništa neznači uzaludna ali dodavanja, naporno za gledanje, ko voli nek izvoli... al ljepše mi gledat juve , real, arsenal, i psg od mrtve barce