1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 14.04.2012, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1800
Suci: Vučemilović (Osijek), Križarić (Čakovec), Fejer (Bjelovar)

Maj Gašparac • subota, 14.04.2012.

U pobjedi Slaven Belupa nad Lokomotivom Davor Vugrinec je postigao svoj 127. pogodak u Hrvatskoj nogometnoj ligi i postao najbolji strijelac u njenoj povijesti…

Nogometaši Slaven Belupa u Koprivnici su svladali Lokomotivu 3:1, a poveli su nakon pola sata igre pogotkom Davora Vugrinca, kojemu je to bio rekordni 127. postignuti zgoditak u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

Vodstvo domaćina u drugom poluvremenu je udvostručio Mario Gregurina, a Josip Brezovec je dobru igru Slaven Belupa okrunio trećim pogotkom 20 minuta prije kraja. U sudačkoj nadoknadi počasni pogodak za goste, koji su tako upisali treći uzastopni poraz, postigao je Marcelo Brozović.

Nogometaši Lokomotive bolje su započeli utakmicu i prvi su zaprijetili preko Andreja Kramarića, no mladi napadač nije bio uspješan, a Slaven Belupo je poveo rekordnim zgoditkom Vugrinca u 31. minuti.

Do kraja poluvremena gostujući nogometaši pokušali su stići do izjednačujućeg pogotka, ali se rezultat nije mijenjao, a Slaven Belupo je udvostručio svoje vodstvo nakon deset minuta igre u drugom dijelu.

Tada je Gregurina bio na pravom mjestu nakon ubačaja iz kuta i iskoristio slabiju reakciju vratara Lokomotive Dominika Picaka.

Pokušali su gosti uzvratiti, zaprijetio je Tomi Jurić, no ubrzo je Slaven Belupo postigao i treći pogodak. U 72. minuti je Brezovec iskoristio ubačaj Dejana Glavice i svladao Picaka.

Do kraja utakmice Lokosi su uspjeli postići tek počasni pogodak, u sudačkoj nadoknadi pogodio je Brozović, no nisu mogli više od toga.

• Balthazar15.04.2012. u 07:45
    Po toj logici da ipak nije onaj stari. Uživancija je pogledati svaki njegov potez jer se vidi da je igračina, ali isto tako se vidi da su godine učinile svoje. U svakom slučaju, iskrene čestitke Vugi na postignuću!
    Balthazar
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 07:43
    Cestitke Vugi na rekordu-bar neka pozitivna prica u ovoj nasoj nogometnoj barustini!
  • beaver15.04.2012. u 01:15
    po kojoj logiki on ne moze u repku?
    beaver
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 00:17
    Malo sam se bojao ove utakmice, s obzirom na uvijek neizvjesne dvoboje Slavena i Lokomotive, no, ugodno su me iznenadili kojom su lakoćom odigrali utakmicu, unatoč "pritisku Europe". Čestitke Slavenu na pobjedi i Vugrincu na rekordu... Vuga... hoćemo doći još ove sezone do 130.-tog gola?... [više na forumu]