(do 46')
18
(do 46')
Igor Pamić

Dvoboj u Kranjčevićevoj pratilo je oko 300-tinjak gledatelja, a publiku je već u četvrtoj minuti na noge podigao Hrvoje Štrok. Fantastično se snalažljivi veznjak riješio dva gostujuća čuvara i dugim trkom stigao pred Prskala, i prevario ga lukavim udarcem lijevom nogom, a lopta se od vratnice otkotrljala u mrežu za vodstvo domaćih od 1:0. Štrok je svojim pogotkom u prošlom kolu donio Pjesnicima sva tri boda na gostovanju u Rijeci.

Treba spomenuti da je trener Istre Igor Pamić utakmicu započeo bez svoja tri najjača aduta, Sandija Križmana, Henrija Bellea i Stipe Bačelić-Grgića, koji su prvi dio odgledali s klupe. Prvi pogodak kao da je dao krila Pjesnicima i već osam minuta poslije vodstvo je povećano. Nakon jednog slobodnog udarca najviši u skoku bio je Mateo Pavlović i glavom pogodio za 2:0.

Prvi dio prošao je u znaku domaćih nogometaša i sasvim zasluženo Dražen Besek i njegova momčad na odmor su otišli s lijepom prednošću. Igor Pamić je na poluvremenu posegnuo za ranije spomenutim trojcem, što je donijelo svježinu u žutim redovima u drugom dijelu.

Čvrsta obrana Zagreba odolijevala je napadima i kombinacijama prije svega Bellea i Križmana, a nadodavao se i brzonogi Hrvoje Milić. Napetu završnicu osigurao je Sandi Križman u 86. minuti, nakon ubačaja s desne strane prevario je istrčalog Vidakovića i pospremio loptu u mrežu za 2:1. Istra je unatoč velikom trudu ipak upisala svoj prvi proljetni poraz i nakon odličnog niza rezultata očekuje je teška borba za opstanak u prvoligaškom društvu. Zagreb je ovom pobjedom preskočio šestoplasiranu Lokomotivu, koja je poražena u Koprivnici.

• Obrisan korisnik15.04.2012. u 15:12
    Šteta što nije bilo više ljudi. Tekma je bila za naše prilike jako dobra. Zagreb je bio za nijansu ipak bolji. Svaka čast Demonima na dolasku. Pravo su navijačko osvježenje na gostujučoj tribini u Kranjči.
  • ronny198715.04.2012. u 12:22
    jbg u kranjči ti je zahtjevna publika... hoće gledat samo atraktivne protivnike, neizvjesne utakmice...
    ronny1987
  • emilio2115.04.2012. u 12:18
    ma čekaj malo, 300 ljudi!!!!!!!!!!????????????? toliko ih bude na jačoj utakmici 2.žnl..