Rennes 3:1 Nice
Nice

Rennes pobjedom do petog mjesta

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 16.04.2012.

U jedinom dvoboju 32. kola francuskog nogometnog prvenstva koji je bio na rasporedu u ponedjeljak Rennes je isprao gorak okus nakon ispadanja iz Kupa od strane trećeligaša. Svladali su momčad Nice i izborili povratak na petu poziciju.

Zbog finala francuskog Liga kupa koje je bilo na rasporedu u subotu cijelo 32. kolo Le Championnata je pomaknuto pa je nakon jučerašnjeg odigravanja većeg dijela programa na rasporedu u ponedjeljak bio ogled između Rennesa i Nice.

Domaćini su željeli pobjedom što prije zaboraviti poraz od Quevillyja u polufinalu francuskog Kupa, nakon kojeg je bilo i svađe s navijačima. Odmah početkom dvoboja su pokazali koje su im namjere, a uskoro im se bolja igra i isplatila.

Igrala se 23. minuta kad je Rennes došao u vodstvo, i to preko Juliena Fereta. Minutu prije kraja poluvremena vodstvo domaće ekipe je udvostručeno, nakon što je glavom loptu u mrežu Nice pospremio Doumbia i omogućio sebi i suigračima miran odlazak na predah.

Ipak, nakon 14 minuta igre u nastavku gostima se vratila nada u pozitivan rezultat, nakon što je poentirao Francois Clerc. No, osam minuta prije kraja susreta završni pogodak za konačnih 3:1 postiže Pitroipa i osigurava tako Rennesu povratak na petu poziciju.