Toulouse uhvatio Lavove

Lovro Štrbinić • srijeda, 18.04.2012.

Utakmicama igranima u Marseilleu i Toulouseu kompletirano je 32. kolo francuskog nogometnog prvenstva. Igrači Didiera Deschampsa nastavili su s lošim rezultatima, a Toulouse se pobjedom izjednačio s Lyonom na tablici.

Zbog finala francuskog Liga Kupa koje je bilo na rasporedu u subotu, Lyon i Marseille su svoje prvenstvene obaveze odradili s nekoliko dana zakašnjenja. No, čini se da je naporna borba za trofej ostavila traga na igračima tih dvaju klubova.

Lyon je, naime, uvjerljivo poražen kod Toulousea, izravnog konkurenta za četvrtu poziciju. Domaćini su iskoristili situaciju i osvajanjem sva tri boda se bodovno izjednačili na tablici Le Championnata s Lavovima.

Mrežu kluba s Gerlanda načeo je u devetoj minuti Sirieix, a na 2:0 povisio je u 22. minuti Riviere nakon dodavanja strijelca prvog pogotka. Unatoč naporima gostiju koji su imali svoje prilike, nastavak nije donio rezultatsku neizvjesnost već je u posljednjoj minuti "točku na i" stavio Bulut pogotkom na asistenciju Capouea. U redovima Lyona nije bilo Dejana Lovrena.

Na Velodromeu su se, pak, susreli domaći Marseille i Caen, a katastrofalni domaći niz ekipe koju vodi Didier Deschamps nastavljen je i u ovom susretu. Goste je u 11. minuti u vodstvo doveo Bulot, a u 26. je iz jedanaesterca izjednačio Loic Remy. Do kraja se mreže više nisu tresle, što znači da su se domaćini još malo udaljili od izlaska u europska natjecanja, a Caen još malo približio ostanku u ligi.