Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 15.04.2012.

Nakon sjajne pobjede na Velodromeu ovog tjedna, lider Montpellier ove nedjelje doživio je udarac u svojoj uspješnoj prvoligaškoj kampanji. Momčad Renea Girarda poražena je na gostovanju u Lorientu i tako dopustila PSG-u da se eventualnom pobjedom izjednači na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Popodnevne utakmice 32. kola Ligue 1 donijele su mnoštvo zgoditaka, ali i jedno iznenađenje, u kojem je Lorient svladao vodeći Montpellier. Na Stade de Moustouiru prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a u drugom dijelu ekipa Christiana Gourcuffa unatoč dominaciji Montpelliera preuzela je vodstvo.

Prvo je Yanga Mbiwa prevario vlastitog vratara Jourdrena u 69. minuti, a osam minuta kasnije fantastičnim dalekometnim udarcem Joel Campbell povisio je na 2:0 za Lorient. Olivier Giroud postigao je svoj 20. pogodak ove sezone samo minutu kasnije, ali to je bilo nedovoljno i Montpellier je s terena otišao pognute glave.

Vezane vijesti

Lille je održao korak s vodećim dvojcem uvjerljivom pobjedom nad utopljenikom Ajacciom. Poveli su nogometaši Rudija Garcije u 17. minuti zahvaljujući autogolu Poularda, a vodstvo je povećao Joe Cole 20 minuta kasnije. Gianni Bruno i Eden Hazard iz kaznenog udarca doveli su Lille u vodstvo od 4:0, a na samom kraju počasni je pogodak za Korzikance postigao Sammaritano.

Bordeaux je u Nancyju izvukao vrijedan bod, a Žirondinci su poveli golom Yoana Gouffrana u 17. minuti. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju, a u drugom dijelu rezultat su za Nancy preokrenuli Traore i Puygrenier. Bod za goste spasio je Benoit Tremoulinas u 90. minuti iz kaznenog udarca.

Sochaux je napravio veliki korak prema opstanku u Ligue 1 pobjedom protiv Dijona na svom Stade Auguste Bonalu. Pogodak vrijedan sva tri boda, a možda i prvoligaškog nogometa sljedeće sezone postigao je Modibo Maiga u 70. minuti.

Saint-Etienne osvojio je sva tri boda kod kuće protiv Bresta pogocima Gradela iz jedanaesterca u 48. te Sakoa u 72. minuti. Gol za goste bio je djelo Jemee,a završilo je 2:1 za Zelene.

Odličan rezultat domaćina u ovom kolu poremetio je Evian, koji je demolirao Valenciennes na Stade Hainautu. Gosti su pobijedili s čak 3:0, a sva tri pogotka postignuta su u prvom dijelu. Strijelci su bili Khelifa, Berigaud te Sagbo iz jedanaesterca pred sam kraj prvog poluvremena.