Cedevitina serija slomila Svjetlost

Branko Barić • utorak, 17.04.2012.

Nakon poraza od Splita u prošlom kolu, košarkaši Cedevite očekivano su se vratili pobjedničkim navikama. Svjetlost je opasno prijetila tri četvrtine, no furioznih posljednjih deset minuta domaćih otklonile su sve dvojbe...

Prvih deset minuta ovog susreta prošlo je u znaku Drapera s jedne i Batine s druge strane koji su u tom periodu zabili po deset poena, a Cedevita je na prvi interval otišla s prednošću 21:19. Izjednačena borba nastavila se i u drugoj četvrtini, a tek serija 6:0 preko Baždarića i Drapera na samom kraju poluvremena omogućuje momčadi Dražena Anzulovića da u svlačionicu odu s ugodnijih 43:35.

Za očekivati je bilo kako će otpor žilavih Brođana u nastavku brzo splasnuti, to se nije dogodilo u narednih deset minuta. Čak štoviše, prednost Cedevite smanjena je na samo pet poena razlike, što je bio konačni znak favoriziranim domaćinima kako će morati maksimalno se potruditi ukoliko misle mirno susret privesti kraju.

Kada su na koncu u posljednjoj dionici košarkaši Cedevite zaigrali maksimalnim angažmanom, naročito u obrani, susret je bio brzo prelomljen. Svjetlost gotovo pet minuta nije uspjela postići koša, a za to vrijeme primila ih je 17, pa je na semaforu svijetlilo uvjerljivih 76:54. Tu je sve već bilo riješeno, pa je do kraja susreta u opuštenijem ritmu Cedevita još povećavala svoju prednost do konačnih 90:63.

Draper je kod pobjednika ubacio 16 poena uz pet asistencija, dok je Bilan postigao isto toliko poena uz šest skokova. U redovima Brođana najefikasniji je bio Pazinjanin Barać s 18 poena, dok je Štimac dodao 11.

• Master Yoda17.04.2012. u 23:04
    ovakva cedevita nema šanse u petak protiv cibone.moraju drastično promjenit svoju igru ako žele nešto napraviti