1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 20.04.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Strukan (Split), Perica (Šibenik), Storić (Vodice)

Kramarić donio Lokosima tri boda

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 20.04.2012.

Lokomotiva je teže od očekivanog svladala Karlovac i izborila vrijedna tri boda. Gosti su na Maksimiru bili dugo u vodstvu, no Lokosi su zahvaljujući raspoloženom Andreju Kramariću preokrenuli rezultat.

Blaž Pažin
16'
21
Marin Vrnoga Gregorio
46'
7
Matija Mišić
69'
Sanjin Lucijanić

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Karlovac 2:1 i prekinuli svoj negativni niz. Prvi su na Maksimiru poveli gosti, u 28. minuti Karlovac je u vodstvo doveo Matija Štefančić, a Lokosi su preokret izborili zahvaljujući dva pogotka Andreja Kramarića u završnici utakmice.

Svjesni da su im tri boda iz susreta protiv Karlovca neophodna za mirni završetak sezone, nogometaši Lokomotive od prvog sučevog zvižduka preuzeli su inicijativu na terenu. Već u prvoj minuti pokušaj Matea Poljaka završio je iznad gola, a malo kasnije zaprijetio je i Tomi Jurić.

Vezane vijesti

Svoju najbolju priliku u dotadašnjem tijeku utakmice Lokosi su imali kada je nakon 15 minuta igre Domagoj Antolić pogodio vratnicu. Zaprijetio je i Mario Musa iz slobodnog udarca, no prvi do pogotka su došli gosti. U 28. minuti Karlovčani su izveli brzu akciju, koju je preciznim udarcem završio Štefančić i smjestio loptu iza leđa vratara Lokomotive Igora Lovrića.

Pokušali su Lokosi brzo uzvratiti, zaprijetio je Antolić, a do kraja poluvremena pokušao je i Marcelo Brozović iz daljine, ali se rezultat nije mijenjao. Isti igrač zaprijetio je i na početku drugog dijela, ali ni tada nije bio precizan.

U 57. minuti Lokosi su imali idealnu priliku za poravnanje rezultata. U kaznenom prostoru Karlovca rukom je igrao Karlo Šimek, a sudac Duje Strukan pokazao na bijelu točku. No, udarac Antolića pročitao je vratar gostiju Lovre Kalinić i sačuvao mrežu svoje ekipe.

Nastavili su Lokosi s pritiskom, vrlo opasno je zaprijetio Leonard Mesarić, a obrana Karlovca izdržala je do 76. minute. Tada je Kramarić precizno pogodio glavom i poravnao rezultat.

Nedugo kasnije pokušao je i Filip Škvorc, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, a Lokosi su došli do potpunog preokreta zahvaljujući drugom zgoditku Kramarića u 83. minuti. 20-godišnji napadač tada je pogodio iz blizine nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju za konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik20.04.2012. u 22:04
    mentaliter venecijanskih gubitnika i spletkara utakmicu uviijek vidi na svoj način,iako ova utakmica je vjerojatno bila pod većom prismotrom nadležnih institucija da se ne događaju pizdarije koje su nepoželjne
  • ronny198720.04.2012. u 21:44
    ajde ajde... pričali ste i za zagreb-dinamo da je namješteno a na kraju su igrači zagreba prebili suigrača jer nije dobro igrao... tak se ne ponaša momčad koja namjerno izgubi... po vašem stavu je 85% svih utakmica na svijetu namješteno, uvijek se može pronaći nešto...