1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 20.04.2012, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 700
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Dalibor Conjar (Osijek), Darko Novoselnik (Belišće)

Mišo Gulić • petak, 20.04.2012.

Nakon poraza od Dinama te ispadanja iz polufinala Kupa nogometaši Zagreba su se ponovno vratili na pobjedničke staze i slavljem nad zaprešićkim Interom došli do četvrte pobjede u nizu.

Sven Dedić
46'
29
Vlado Zadro
80'
9
Nikola Frljužec
87'
Mislav Oršić
46'
19
Filip Jazvić
46'
31
Luka Hadžić
61'
Ilija Lončarević

Porazom u Kranjčevićevoj Inter je napravio korak unazad u borbi za opstanak te će sada ovisiti o drugima, prvenstveno o motiviranosti Dinama u Rijeci, dok su Zagrebaši s nova tri boda nastavili s probojem prema vrhu.

Zagreb je od početka diktirao ritam i vrlo strpljivo čekao priliku da zatrese mrežu bezidejnih gostiju, a upravo to se dogodilo u 27. minuti. Naime, nakon što je Skulić igrao rukom 20-ak metara od gola, loptu je namjestio Oršulić i preko živog zida pogodio za vodstvo od 1:0.

Vezane vijesti

Domaći su i nakon zgoditka bili bolji protivnik, odgovor Žutih je u potpunosti izostao, međutim, na odmor se ipak otišlo s minimalnim i itekako zasluženim vodstvom Bijelih.

Poslije samo sedam minuta igre u nastavku domaćin je udvostručio svoju prednost. Pelaić je izveo loptu sa strane, zatim je Maleš glavom prebacio do Trebotića koji pogađa za 2:0.

Inter niti nakon toga nije pokazivao "znakove života", previše su griješili u organizaciji napada, dok su Zagrebaši konstantno prijetili. Ipak, šest minuta prije kraja gosti su postigli zgoditak, a strijelac za uljepšavanje poraza bio je Budimir.

Rezultatom 2:1 susret je i zaključen, što je Žute iz Zaprešića gurnulo u vrlo tešku situaciju iz koje će vrlo teško "isplivati", a jedino što im preostaje jest nadati se da Dugopolje neće imati prvoligaške ambicije, ili pak čekati rasplet situacije na ostalim utakmicama.

• Obrisan korisnik21.04.2012. u 14:22
    ovaj oršulić ima je.en udarac iz daljine, tak je i varteksu jednog uralje smjestio ove sezone
  • Obrisan korisnik21.04.2012. u 10:36
    Bit će čist prema državi, ali dugovi prema igračima se ne brišu.
  • Obrisan korisnik21.04.2012. u 09:45
    Pobjeda. Nije bilo Šovšića na tekmi, i 3 boda su tu. Zagreb je izgledao jako dobro na terenu. Kak je Oršulić pogodio, jao...kapa dolje! A za sve Zaprešićance, mislim da se nemorate brinuti za ispadanje, pola ih neće imati para ni uvjete za 1.hnl, tako da se mi i iduće sezone vidimo.
  • Obrisan korisnik21.04.2012. u 01:18
    a4 ako nisi znao Osijek je krenuo s preoblikovanjem i sigurno će barem usmeno i neformalno biti čisti prema vjerovnicima, a bodova bi trebali imati dovoljno, tako da mislim da su glavni kandidati samo Inter i Rijeka, možda i Istra
  • ronny198720.04.2012. u 23:00