Pobjeda Jollyja, Zabok sam na začelju

Branko Barić • nedjelja, 22.04.2012.

Deseto kolo domaće Lige za prvaka donijelo je između ostalog i derbi začelja koji je odigran u Bedekovčini. Zabok nije uspio pred svojim navijačima doći do druge pobjede, zbog čega je ostao "usamljen" na dnu poretka...

Zabok i Jolly u ovaj susret su ušli s omjerom pobjeda i poraza 1-8 u Ligi za prvaka, a nakon senzacionalne pobjede Brođana protiv Zadra, U Bedekovčini se odlučivalo tko će nakon ovoga kola ostati sam na začelju tablice. Gosti iz Šibenika puno su bolje ušli u susret i vodili većim dijelom susreta, no Zagorci su bili u igri sve do 38. minute.

Prilično izjednačen susret, u kojem je najveća prednost Jollyja iznosila sedam poena razlike, u posljednju četvrtinu otišao je s vodstvom domaćih 67:63. No posljednjih deset minuta u potpunosti je pripalo Šibenčanima.

Prvo su odličnom igrom preokrenuli rezultat u svoju korist i dvije minute prije kraja vodili 74:79, a nakon što je Ivan Tomas s košem i dodatnim bacanjem vratio nadu Zaboku, furioznom serijom 10:1 zaključili su susret za konačnih 78:89.

U drugu pobjedu Jollyja u ovoj fazi natjecanja Ross je ugradio 23 poena i čak 15 skokova, a pratili su ga još i Mrva sa 17 i Puljko s 12 poena. Tomas je predvodio poražene s 22 poena i šest asistencija, dok je Lež ubacio poen manje.