Toulouse 0:1 Montpellier
Montpellier

Montpellier uspješan u Toulouseu

Ivan Dorian Molnar • petak, 27.04.2012.

Vodeća momčad francuskog nogometnog prvenstva, Montpellier, preskočila je još jednu stepenicu na svom putu prema naslovu prvaka. Na gostujućem terenu svladali su ove godine vrlo dobri Toulouse, a jedini pogodak na utakmici bio je djelo Younesa Belhande već na samom početku susreta.

Pet kola prije kraja Ligue 1, Montpellier je i dalje imao prednost od dva boda ispred prvog pratitelja PSG-a. Momčad Renea Girarda stigla je na teško gostovanje u Toulouse, kod ekipe koja se bori za mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone.

Krenulo je odlično za nogometaše sa Mossona, već u drugoj minuti u kazneni prostor domaćina ubacio se Younes Belhanda i matirao nemoćnog Ahamadu za vodstvo Montpelliera 1:0. Bio je to 11. pogodak odličnog Marokanca, koji svojim nastupima plijeni pažnju mnogih europskih momčadi, ponajviše londonskog Arsenala.

U prvom dijelu Toulouse je propustio svoju najveću priliku u 29. minuti, kada je Ninkov zapucao odlično proigravanje Tabanoua. Vodeći strijelac lige, Olivier Giroud, bio je opasan s druge strane četiri minute kasnije iz slobodnog udarca, ali neprecizno. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Na početku drugog poluvremena Souleymane Camara uputio je odličan udarac, kojeg brani domaći vratar Ahamada. U 58. minuti sudac je u kaznenom prostoru Toulousea primijetio igranje rukom Tabanoua i pokazao na bijelu točku. Udarac je izveo Olivier Giroud, ali njegov slab pokušaj lako je ukrotio Ahamada i dao svojoj momčadi nadu u preokret.

Ponovno je domaći vratar bio na iskušenju u 64. minuti, kada je ispred njega sam izbio Giroud, no napadač Montpelliera nije najbolje snašao u toj prilici. Samo minutu kasnije, s druge strane Riviere se našao u odličnoj prilici ispred Jourdrena, koji ipak dobiva bitku s Toulouseovim napadačem.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, što je značilo da je Girardova momčad povećala svoju prednost ispred PSG-a na pet bodova, a Carlo Ancelotti i njegovi nogometaši imat će težak zadatak na gostovanju kod aktualnog prvaka Lillea u nedjelju.