Lille zaustavio PSG, Auxerre dobio nadu

Borna Rupnik • nedjelja, 29.04.2012.

Montpellier je napravio novi korak prema osvajanju naslova prvaka, nakon što je PSG poražen kod branitelja naslova Lillea. Parižani su imali i vodstvo, ali ga nisu znali sačuvati...

PSG je u nedjelju bio u misiji smanjivanja zaostatka za vodećim Montpellierom, no ostao je praznih ruku na gostovanju kod aktualnog prvaka Lillea.

Momčad Carla Ancelottija stigla je do prednosti na početku drugog poluvremena, kada je Javier Pastore pogodio glavom za 1:0. Međutim, u 71. minuti je Mamadou Sakho dobio izravni crveni karton nakon starta na pričuvi Nolanu Rouxu, koji je tek bio ušao u igru, a Eden Hazard nije imao milosti s bijele točke.

Desetak minuta prije kraja akciju Lillea za pobjednički pogodak pokrenuo je Hazar, nastavio Tulio de Melo, a zaključio Roux iz blizine za slavlje svoje, ali i vodeće momčadi. Lille se ovom pobjedom primaknuo PSG-u na samo dva boda, četiri kola prije kraja prvenstva.

Četvrtoplasirani Rennes svladao je ugroženi Ajaccio 3:1, pri čemu su gosti sve od 11. minute igrali s igračem manje, nakon isključenja Bouhoursa. Strijelci za domaće bili su Feret, Boukari i Brahimi, a za goste Ilan.

Sličnih je problema imala i momčad Nice, kojoj je Anin morao na prijevremeno tuširanje već u 13. minuti. Brojčanu prednost Valenciennesa u dva pogotka za pobjedu pretvorili su Kadir u prvom, te Digard u drugom poluvremenu, pogotkom u vlastitu mrežu.

Čak dva crvena kartona dobio je Sochaux. Jussie je zabio za vodstvo Bordeauxa na otvaranju susreta, a u 60. i 63. minuti teren su morali napustiti Roudet i Maiga. Slavlje Žirondinaca zapečatili su Maurice-Belay i Saivet.

St. Etienne ostao je u utrci za četvrto mjesto pobjedom nad Dijonom, a strijelac jedinog pogotka, vrijednog sva tri boda, bio je Aubameyang. Dijon je tako ostao poravnat s Ajacciom, tik iznad zone ispadanja.

U derbiju začelja Auxerre je uspio nadjačati Brest i pružiti si možda posljednju slamku spasa. Domaći su nogometaši sjajno odigrali prvo poluvrijeme i već prije odmora riješili pitanje pobjednika. Konačnih 4:0 postavili su Cisse, Kapo, Traore i Contout, pri čemu je Contout bio i asistent za dva prethodna pogotka.

Jedini remi dana upriličili su Nancy i Caen. Niang je zabio za goste u 50. minuti, a poravnao je Moukandjo u 81. minuti, samo pet minuta nakon svog ulaska u igru.