Lorient 2:1 Marseille
Marseille

Lorient produbio krizu Marseillea

Ivan Dorian Molnar • petak, 27.04.2012.

U drugom susretu 34. kola Ligue 1, Lorient je ugostio Marseille na svom Stade de Moustoiru i slavio rezultatom 2:1, ostavivši momčad Didiera Deschampsa i 13. utakmicu zaredom bez pobjede...

Naslov pobjednika Liga kupa donekle je spasio sezonu za Deschampsovu momčad, osiguravši im tako mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone. U Ligue 1 Marseille bilježi vrlo loše rezultate, a Lorient je u ovoj utakmici tražio prijeko potrebne bodove za opstanak među najboljim francuskim momčadima. Ekipa Christiana Gourcuffa u prošlom je kolu ispustila 2:1 na Gerlandu kod Lyona, no ovog puta nisu dozvolili istu grešku.

Krenulo je bolje za goste, Brandao je u 8. minuti slabo reagirao na ubačaj Azpilicuete, a Španjolac je 10 minuta kasnije ubacio za Fannija, koji prosljeđuje loptu do Brandaa, ali Marseilleov napadač ne pronalazi put do mreže. Nakon početnog pritiska Marseillea, Lorient se oslobodio i u prvoj pravoj prilici došao do vodstva. U kaznenom je prostoru Morel srušio domaćeg napadača Campbella, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za Lorientovo vodstvo od 1:0 bio je Mvuemba, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Sjajnom akcijom na u 53. minuti domaći su povećali svoju prednost. Jouffre je poslao loptu do Campbella, koji je iz prve gura do Monnet-Paqueta, a napadač Lorienta je neometan sa šest metara poslao loptu pokraj nemoćnog Mandande. Nastavili su nogometaši Christiana Gourcuffa napadati nakon drugog pogotka, ali je ipak Marseille smanjio rezultat 10 minuta prije kraja susreta.

Odličan je posao na desnoj stani napravio Loic Remy i centrirao za Valbuenu. Veznjak Marseillea je vrlo dobrim udarcem matirao domaćeg vratara Chaigneaua, ali rezultat je do kraja susreta ostao 2:1, te je tako Lorient napravio veliki korak prema opstanku, a Marseille nastavio svoj katastrofalni niz u sezoni koju će momčad s Velodromea nastojati što prije zaboraviti.