Primera División, 37. kolo, 05.05.2012, 21:00 h
Granada
Granada 1:2(1:0) Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • subota, 05.05.2012.

Novi prvaci Španjolske, nogometaši Real Madrida, u subotu navečer upisali su svoju 31. pobjedu u prvenstvu. Nova tri boda osvojili su na gostovanju kod Granade, u utakmici sa šokantnom završnicom.

Granada - Real Madrid 1:2 (1:0)

Granada, stadion Los Cármenes
Strijelci: Jara 4', Ronaldo 80' (11m), Cortes 90'+3' (ag)

Granada: Julio Cesar, Cortés, Inigo Lopez, Borja Gomez, Siqueira, Moisés Hurtado, Mikel Rico, Dani Benitez, Martins (od 74' Abel), Jara, Ighalo (od 86' Geijo)
Trener: Abel Resino

Real Madrid: Adán, Albiol, Carvalho, Varane, Marcelo, Sahin (od 46' Xabi Alonso), Granero, Di María (od 60' Callejón), Kaká, Ronaldo, Benzema
Trener: Jose Mourinho

Nakon što su u prošlom kolu osigurali 32. naslov prvaka, nogometaši Real Madrida izborili su tri boda i na gostovanju kod Granade, no do pobjede su došli vrlo teško. Poveli su domaćini već u petoj minuti zgoditkom Franca Jare, a Kraljevski klub je preokrenuo rezultat u završnici utakmice. Cristiano Ronaldo je izjednačio iz jedanaesterca u 80. minuti, a pobjedu Real Madrida omogućio je David Cortes, koji je postigao autogol u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Trener Kraljevskog kluba Jose Mourinho odlučio je u subotu na teren poslati izmijenjenu momčad. Tako su se u početnoj postavi našli neki igrači koji su imali manju minutažu ove sezone poput Nurija Sahina, Raula Albiola, Ricarda Carvalha i Raphaela Varanea, a na golu je umjesto Ikera Casillasa bio Antonio Adan.

Real Madrid započeo je utakmicu na poprilično opušten način, što su vrlo brzo kaznili motivirani domaćini, kojima je bio potreban bod za osiguravanje ostanka u ligi. Već u četvrtoj minuti Marcelo je izgubio loptu na centru, nakon čega se prema golu Kraljevskog kluba sjurio Franco Jara i svladao Adana.

Šokirani gosti već minutu kasnije mogli su biti i zaostatku od dva pogotka, ali vrlo dobru šansu nije uspio iskoristiti napadač Granade Odion Ighalo. Nakon šokantnog početka utakmice, nogometaši Real Madrida su zaigrali bolje i počeli preuzimati kontrolu na terenu.

Korak do rekorda

Ukoliko uspiju pobijediti u sljedećoj utakmici, protiv Mallorce, nogometaši Real Madrida završit će sezonu s rekordnih 100 osvojenih bodova.

Dobru priliku je imao Kaka, koji je pucao s 12 metara ali njegov udarac odlazi preko gola, a do kraja poluvremena zaprijetio je i Sahin, no rezultat se nije mijenjao. Mourinho je zatim odučio reagirati i od početka drugog dijela u igru uveo Xabi Alonsa i Gonzala Higuaína.

U nastavku su nogometaši Real Madrida zaigrali ozbiljnije i nastojali poravnati rezultat, dok se Granada disciplinirano branila. Pokušao je Alonso iz slobodnog udarca, ali taj pokušaj zaustavlja vratar domaćina Julio Cesar, a malo kasnije je zaprijetio i Karim Benzema, no niti on nije imao uspjeha.

Kako se utakmica približavala kraju, pritisak nogometaša Real Madrida se sve više i više povećavao. U 65. minuti Ronaldo je imao jako dobru priliku, ali njegov udarac zaustavlja vratar Granade. Malo kasnije iz daljine je pucao Alonso, ali niti on nije bio uspješniji.

Do jako željenog zgoditka gostujući nogometaši došli su u 80 minuti. Moisés Hurtado je nakon udarca iz kuta u kaznenom prostoru srušio Ronalda, a sudac pokazao na bijelu točku. Portugalski napadač sam je izveo kazneni udarac i sigurno pogodio za 1:1.

Nogometaši Reala nastavili su s pritiskom, a do pobjede su došli u trećoj minuti sudačke nadoknade. Tada je oštar centaršut s desne strane uputio Benzema, nakon čega je branič Granade David Cortes nespretnom reakcijom smjestio loptu u vlastitu mrežu.

• Obrisan korisnik06.05.2012. u 12:36
    tekma totalno nevazna....REAL JE PRVAK I TO BITNO....a u ove dvije tekme dali igraju oni koju su manje inace...odradivanje posla do kraja
  • emilio2106.05.2012. u 11:43
    kad bi barem Katalonija dobila neovisnost, kako ti Dario govoriš..