Primera División, 37. kolo, 05.05.2012, 21:00 h
Barcelona
Barcelona 4:0 Espanyol
Espanyol

Ante Dubravac • subota, 05.05.2012.

U sklopu pretposljednjeg kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Barcelone su na Camp Nou dočekali Espanyol. Iako bez velike igre Barcelona je na krilima Messija došla do tri boda, a Argentinac je gotovo osigurao nagradu za prvog strijelca lige.

BARCELONA - ESPANYOL 4:0 (1:0)

Barcelona, Stadion - Camp Nou
Sudac: Fernando Teixeira Vitienes
Strijelac: Messi 12', 64, 74', 79'

Barcelona: Pinto, Adriano (od 78. Tello), Puyol, Mascherano, Montoya, Keita (od 66. Fabregas), Iniesta (od 79 Xavi), Busquets, Alcantara, Pedro i Messi.

Espanyol: Alvarez, Didac, Rodriguez, Moreno, Lopez (od 60. Gomez), Forlin, Verdu (od 79. Fonte), Sanchez, Baena, Weiss i Vazquez (od 66. Coutinho)

Nakon što su u prošlom kolu i matematički izgubili svaku nada u obranu naslova prvaka nogometaši Pepa Guardiole ugostili su Espanyol u susretu koji nije imao veliku natjecateljsku važnost za niti jednu momčad. Možda i glavno pitanje uoči susreta je bilo može li Lionel Messi do kraja sezone održati prednost pred Cristianom Ronaldom na ljestvici najboljih strijelaca.

Kao što se i očekivalo Barcelona je preuzela terensku inicijativu, a prvu priliku da ugrozi gostujućeg vratara propustio je Thiago Alcantara. Već u 12. minuti slobodan udarac s dvadesetak metara neobranjivo je izveo Messi i svojim 47. prvenstvenim pogotkom doveo domaćina u vodstvo od 1:0. Nekoliko minuta kasnije iz slične situacije pokušao je na drugoj strani Joan Verdu međutim nije bilo potrebe za reakcijom Pinta.

Nakon primljenog pogotka Espanyol je pokušao s visokim presingom koji je domaćinima stvarao određene probleme te nikako nisu mogli napraviti pravi pritisak. U 29. minuti Messi je odlično pronašao Keitu koji ipak nije uspio zaobići vratara Alvareza. Do kraja poluvremena uglavnom se vodila ravnopravna borba na sredini terena bez većih opasnosti za vratare.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo utakmicu, a situacija na terenu je bila gotovo preslikana kao i u prvih 45 minuta. U 53. minuti iz daljine je gostujućeg vratara pokušao iznenaditi Iniesta, a nešto kasnije svoj udarac je isprobao i Adriano.

Bez velike igre Barcelona je u 64. minuti došla do povećanja vodstva. Sudac Fernando Teixeira Vitienes pokazao je na bijelu točku nakon što je gostujući igrač igrao rukom, a Messi od vratnice pogađa za 2:0. Desetak minuta kasnije Mascherano je gotovo s crte izbio pokušaj Vladimira Weissa i spriječio goste da dođu do pogotka.

Već u idućem napadu Messi ponovo bježi obrani Espanyola i iz dosta teške situacije pogađa daljnji kut vratara Alvareza te postiže svoj drugi hat-trick u samo tri dana. Međutim ni tu nije bio kraj za raspoloženog Argentinca. U 79. minuti još je jednom siguran s bijele točke te zabija za 4:0 nakon čega je otrčao u zagrljaj treneru Guardioli koji na kraju sezone napušta klupu Barcelone. u posljednjim trenucima imao je Messi priliku i za petardu, ali je njegov udarac otišao pokraj gola.

U idućem kolu Barcelona gostuje kod Betisa dok će Espanyol na svom stadionu dočekati Sevillu.

• The Phantom06.05.2012. u 20:41
    Ko na kraju nije pustija suzu, nije čovik!
    The Phantom
  • Obrisan korisnik06.05.2012. u 19:45
    Po čemu su Ronaldovi golovi ljepši od Messijevih... Mislim, koji su kriteriji... Ronaldo roka sa 25-30 metara, zabija glavom, petom, lijevo, desno, gore, dolje... Messi pak prođe sedmoricu ako treba, pa potkopa, zabija petom ili iz slobodnjaka, lijevo, desno, gore, dolje... Koji kua?! O... [više na forumu]
  • Tonco06.05.2012. u 12:28