1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 05.05.2012, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak, Perica (oba Šibenik), Storić (Vodice)

Vedran Babić • subota, 05.05.2012.

Nogometaši Splita odigrali su svoju posljednju domaću utakmicu ove sezone i došli do pobjede nad Interom 1:0. Crveni su bili generalno bolji, no i gosti su imali svoje prilike...

Tomislav Glumac
46'
21
Romano Obilinović
58'
20
Josip Golubar
71'
Ivan Herceg
15'
10
Ivan Blažević
75'

Borimir Perković

Split je zadržao teoretske šanse za plasman u Europu. Pobjedom nad Interom 1:0 smanjio je zaostatak za trećeplasiranim Slavenom na samo jedan bod, no Koprivničani u nedjelju protiv Rijeke imaju priliku zapečatiti treću poziciju.

Pogodak odluke postigao je Mirko Hrgović u 82. minuti iz slobodnjaka. Lopta se na putu do mreže odbila od živog zida i to je bilo dovoljno da ode u jednu stranu, a vratar Intera Krševan Santini u drugu. U 90. minuti Oršić je mogao izjednačiti, no njegov udarac s gol linije izbio je Galović.

U otvaranju utakmice Split je dominirao i pravo je čudo što nisu poveli. Već u trećoj minuti Bagarić je izašao oči u oči sa Santinijem, no ovaj mu je obranio udarac. Lopta se odbila do gol crte, no i to su raščistili gosti. U sedmoj minuti Rebićev šut bio je blokiran, a dvije minute kasnije Vitaić je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Nakon toga počeli su i gosti pokazivati znakove života, ali nisu uspjeli stvoriti konkretniju priliku. U 26. minuti ponovno je Split zaprijetio udarcem Galovića, no odlično je reagirao Santini. Nedugo zatim Čop je sa svega nekoliko metara udaljenosti pucao visoko preko gola.

Na samom izmaku prvog dijela Zaprešićani su propustili svoju najbolju priliku do tada. Pogrešku domaće obrane umalo je kaznio Šćrbec, čiji je udarac pogodio vratnicu. Tako se na odmor otišlo s početnim rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno skromnije od prvog. Tek u 71. minuti zabilježili smo prvi opasniji pokušaj Splita. Pucao je Pehar, a Santini još jednom kvalitetno obranio. Uslijedio je neizvjestan i dramatičan finiš koji smo već opisali.