Maj Gašparac • nedjelja, 06.05.2012.

Nogometaši Seville na svojem su stadionu uvjerljivo pobijedili Rayo Vallecano 5:2 i na taj način pomogli Zaragozi koja je u istom terminu svladala Racing Santander i u posljednje kolo ulazi s nadom u ostanak u ligi.

Sevilla je pred svojim gledateljima "razbila" Rayo Vallecano 5:2 i dovela ekipu iz Madrida u tešku situaciju uoči posljednjeg kola. Momčad iz Andaluzije povela je nakon pola sata igre zgoditkom Babacara Diawara, a gosti su uspjeli poravnati rezultat sedam minuta kasnije pogotkom Diega Coste iz jedanaesterca. Uslijedilo je zatim razdoblje mnogo bolje igre Seville koja se vratila u vodstvo u 43. minuti. Pogodio je tada Juan Cala, a asistirao mu je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Nakon dvije minute igre u drugom dijelu za 3:1 je pogodio Diawara, a nedugo kasnije za visokih 4:1 strijelac je bio José Antonio Reyes. Zaostatak gostiju privremeno je smanjio svojim drugim pogotkom Costa, a za konačnih 5:2 je pogodio Frédéric Kanouté deset minuta prije kraja.

Nogometaši Zaragoze došli su do pobjede protiv Racing Santandera i osvojili bodove koji im uoči zadnjeg kola daju nadu za ostankom u ligi. Konačan rezultat utakmice bio je 2:1, a prvi su poveli nogometaši Racinga u 11. minuti pogotkom Christiana Fernandeza. Par minuta kasnije rezultat je poravnao Helder Postiga, a pobjedu Zaragozi je donio Lafita u završnici utakmice. Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović ušao je u igru u 60. minuti.

Nogometaši Athletic Bilbaa i Getafea odigrali su na San Mamesu utakmicu bez pogodaka. Igrači Marcela Bielse bili su već mislima na finalu Europske lige te nisu uspjeli svladati goste iz predgrađa Madrida. U skromnom prvom poluvremenu zaprijetio je veznjak Athletica Inigo Perez, dok su u nastavku pokušavali Gaizka Toquero i Igor Gabilondo, ali se mreža Getafea nije tresla.