Četiri gola u mreži vratara Gorice

Ivana Strahija • utorak, 08.05.2012.

Još je malo ostalo do kraja sezone u 2. HNL, a strijelci Međimurja tek su se sada probudili i s 4:1 poslali Goricu kući. Na ostalim travnjacima, Pomorac je upisao svoju 17. pobjedu, a pobjedu je upisalo i Dugopolje, nesuđeni prvoligaš.

Dugopolje je protiv Imotskog izvuklo minimalac i pobjedu za nova tri boda, s kojima ostaje na drugoj poziciji tablice, no to mu sada ne znači baš ništa, pošto je odustalo od Prve lige. Ipak, prva pobjeda u pet kola razlog je za slavlje, a posebno za Plazibata, koji je postigao pobjednički pogodak u 16. minuti.

Hrvatski dragovoljac morao je bolje protiv Radnika koji mu je stigao u goste na ŠNC Stjepan Spajić. Domaća pobjeda očekivala se od Crnih, no oni su miroljubivo podijelili bodove s Radnikom, čak su išli tako daleko u svom gostoprimstvu da su postigli i oba gola. Prvi je naime bio autogol Božića, koji je semafor promijenio u 0:1 u 58. minuti, pa je Žugaj morao popravljati stvar u 79. i sačuvati barem bod kod kuće.

Čistu pobjedu od 3:0 upisao je Pomorac protiv Vinogradara te ostao prvoplasirana ekipa tablice. Od gostiju se doduše očekivala neizvjesnija utakmica, no očito su nišanske sprave samo domaćih strijelaca bile naštimane kako valja. Kahlinu su matirali Turkalj i dvaput Weitzer te tako pokazali da iz Kostrene bodovi neće za Mladinu.

Za razliku od Pomorca, Croatia nije znala bodove sačuvati kod kuće, već su puni plijen odnijeli igrači Rudeša. Za to su im bila dovoljna dva pogotka, po jedan Ćubela i Petkovića, koji su time upisali drugu pobjedu Rudeša u nizu i nanijeli Croatiji četvrti poraz za redom.

Marijan Zovko je u Žrnovnicu poveo točno 12 igrača, od čega devet njih ima 21 godinu ili manje. Takva, skoro juniorska ekipa Marsonije ipak je uspjela povesti u 41. minuti pogotkom Terzića, a šokirani Mosor uspio se pribrati tek nakon odmora i ulaska izmjena. Tako je Roić izjednačio na 1:1 nakon tri minute u igri, a onda je Gruica pogodio za 2:1.

Međimurje se nakon dva uzastopna poraza dočekalo pobjede te je s 4:1 torpediralo Goricu. Prva je to pobjeda nakon dva poraza za Međimurce, koji unatoč tome ostaju u crvenoj zoni za ispadanje. No, strijelci Međimurja odlučili su baš u ovom kolu "proraditi", pa su mrežu iza Hadžića izbušili Barat, dvaput Nynkeu te za 4:0 Puclin. Svoj jedini pogodak Gorica je postigla s bijele točke, domaćeg vratara Božaka matirao je Mostarlić.