Junak 1:4 Solin
Solin

Radovniković torpedirao Junak za potpunu "osvetu"

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 05.05.2012.

Solin je na gostovanju u Sinju došao do pobjede od 1:4, čime je svojim domaćinima u potpunosti uzvaratio za visok poraz koji su im nanijeli u jesenskom dijelu sezone. Sinjani su svih 90 minuta bili praktički neopasni po gol gostiju, dok su s druge strane Solinjani vrlo dobro držali sredinu terena te iz brzih polukontri konstantno prijetili domaćem vrataru Runji.

Junak - Solin 1:4 (0:1)

Sinj, gradski stadion, gledatelja: 500

Suci: Sušac (Novi Mikanovci);Berger (Osijek), Tonković (Našice)

Strijelci: Kozina 46'; Radovniković 33', 60, '90', Poredski 49'

Junak: Runje, Vardić (od 69. Grčić), Ajduković, Ljubas (od 39. Poljak S.), Mandac, Maleš, Gale, Klarica, Kozina, Samardžić, Vukčević (od 46. Poljak B.).
Trener: Mirko Labrović

Solin: Radošević, Kutleša, Mičić, Predojević (od 84. Šunjić), Jurić, Poredski, Čerina, Vukušić, Radnić (od 62. Farić), Kapetanović (od 39. Bilonić), Radovniković.
Trener: Vjekoslav Lokica

Junak je nastavio s izuzetno lošim predstavama te tako u potpunosti kompromitirao sjajan dojam koji je ostavio nakon prvog dijela sezone. Na njihovu lošu igru nadovezao se i jednako takav sudac Sušac, stoga je četvrti poraz iz posljednjih pet susreta bio neminovan.

Početak utakmice obilježila je dinamična igra s obje strane, međutim, izglednijih prigoda ipak nije bilo. Na prvu ozbiljniju akciju čekalo se do 18. minute kada je jednu dugu loptu u domaćem kaznenom prostoru primio Predojević, zatim fino uposlio Kapetanovića koji neometan s desetak metara puca preko gola.

Opasno je bilo i tri minute potom kada je domaćoj obrani ponovno umaknuo Kapetanović, ali u ključnom trenutku nadomak šesnaesterca srušio ga je Vardić i tako spasio svoju momčad veće nelagode. U 25. minuti Samardžić je s boka uputio oštru loptu na pet metara od gola, no očigledno igranje rukom gostujućeg braniča sudac nije kaznio najstrožom kaznom, što je izazvalo silne proteste domaćih.

Mirko Labrović, trener Junaka: "Jednostavno me je kao trenera sramota kako mi igramo kod kuće iz utakmice u utakmicu. Neki igrači definitivno ne zaslužuju da nose dres Junaka, a možda ni ja ne zaslužujem da budem trener, međutim, njihova je sramota kako su se ponijeli braneći boje časnog i poštenog kluba kao što je Junak. Na ovakav perfidan način izgubiti utakmicu neka im služi na sramotu. Bio ja tu ili ne, vjerujete, dobar dio njih neće biti u selekciji za narednu sezonu."

Vjekoslav Lokica, trener Solina: "Nama je ova pobjeda bila potrebnija nego domaćinu, a dogovor iz svlačionice smo u potpunosti ispoštovali i praktički riješili pitanje opstanka. Utakmica nije bila na nekom zavidnom nivou, bilo je tu podosta grešaka na obje strane, ali smatram da smo zasluženo došli do pobjede."

Gosti su do vodstva došli u 33. minuti kada je odlično korner izveo Jurić, prebacio prvog igrača, a najspretniji u buketu igrača s dva-tri metra, bio je Radovniković.

Bolja igra gostiju nastavila se i u narednim minutama, a nova prilika ukazala se nakon što je Predojević pravovremeno na lijevoj strani uposlio Bilonića koji iz vrlo dobre situacije puca pored gola. Bio je to i posljednji pokušaj u prvom dijelu, a poluvrijeme je zaključeno s prednošću gostiju od 0:1.

Odmah na otvaranju drugog dijela, iz prve akcije, Kozina je iz okreta s 15-ak metara pogodio suprotni kut vratara Radoševića i stvari vratio na početak. No, kratko je trajalo domaće slavlje.

Tri minute nakon gola zatresla se i domaća mreža i to nakon grube pogreške vratara Runje kojem iz ruku ispada lopta, što Poredski nije propustio kazniti i svojoj momčadi ponovno donijeti prednost.

Nova sporna situacija dogodila se u 56. minuti, ponovno je bilo igranja rukom gostujućih braniča u vlastitom šesnaestercu, a epilog je bio kao i prvom dijelu, naime, sudac je ostao nijem i pokazao da se igra dalje.

Već u 60. minuti susreta domaća se mreža zatresla i po treći put, a ovaj put na ubačaj Jurića najviši je u skoku na pet metara bio Radovniković koji glavom pogađa za 1:3. Minutu potom mogli su gosti i do četvrtog pogotka, ali ovaj put Runje se djelomično iskupio i neutralizirao opasan pokušaj Jurića.

Do kraja susreta Solinjani su imali još nekoliko odličnih prilika od kojih vrijedi izdvojiti Bilonićevu iz 88. minute kada je izbliza umjesto prazne mreže pogodio natrčalog Poljaka, no zato je u 90. ponovno bio spretan Radovniković, čime je došao do hattricka, a njegova momčad do uvjerljive pobjede od 1:4.